Seznam článků

Netflix - Jaká je cena? + (RECENZE i alternativy)

Streamovací služba Netflix se stala fenoménem posledních let, který si získává miliony fanoušků a hlavně předplatitelů po celém světě. Z domovské země - USA se šíří do všech koutů světa a dnes je možné využívat ji všude tam, kde je kvalitní internetové připojení. Netflix je momentálně celosvětově nejhodnotnější firmou, která se zabývá distribucí audiovizuálního obsahu a současně se nachází na 8. místě v žebříčku nejdůvěryhodnějších globálních značek. Už nějaký čas je dostupná i pro slovenské milovníky audiovizuální zábavy, a proto je vhodné podívat se blíže na aktuální ceny, nabídku obsahu a přidáme i pár zajímavostí.
Celý článek

Parndorf obchody a otevírací hodiny – vše, co potřebujete vědět

Město Parndorf se nachází nedaleko hranic Slovenska s Rakouskem a je známo tím, že v něm nachází jeden z největších rakouských obchodních domů. Centrum s plným názvem Designer Outlet Parndorf se zaměřuje hlavně na prodej outletového zboží a představuje výbornou příležitost, jak výhodně nakoupit nové značkové oblečení za vynikající ceny. Pro svou dostupnost se stal cílem pro nakupující ze Slovenska. Představíme si proto, co všechno se v nákupním centru nachází, jaké jsou otevírací hodiny a také si vysvětlíme, jaké způsoby dopravy do Parndorfu jsou momentálně k dispozici.
Celý článek

Jak se dělají děti (OVĚŘENÝ návod jak otěhotnět)

V našem článku se pokusíme vysvětlit některé ze zásad, jak efektivně otěhotnět a také několik metod, které se vyplatí vyzkoušet. Touha mít děti a dát tak svému životu nový smysl se v každém objeví v jiný čas, a někdy může být spojena s problémy při otěhotnění. Příčin může být několik, ale první rada zní, že na všechno dobré se musí i čekat a není třeba propadat ihned panice.

Dnes je ve společnosti trendem postup, že mladí lidé se nejprve snaží o vzdělání a následně hledají uplatnění v práci a hmotné zabezpečení. Založení rodiny se dostává na řadu až později. Takový postup má svou logiku a také pozitiva, ale čím více se početí dítěte oddaluje, tím vyšší rizika je třeba očekávat. Plození potomků může být během na dlouhou trať a obecně platí, že čím jsou budoucí rodiče starší, tím delší práce je čeká.
Celý článek

Jak snížit tlak? Ověřené tipy (ZNÁTE VŠECHNY?)

Krevní tlak může být příliš vysoký – tehdy mluvíme o hypertenzi a také příliš nízký, který nazýváme hypotenze. Na rozdíl od vysokého krevního tlaku jej necharakterizujeme jako nemoc a pro lidské tělo není až tak nebezpečný.

Problémy s vysokým krevním tlakem má v současnosti 1 z 5 lidí a klasifikuje se jako civilizační choroba. To znamená, že její výskyt je přímo navázán na moderní životní styl, se kterým se pojí nedostatek pohybu, nevhodné stravování, stresové prostředí a celá řada jiných přítěží. Poměrně zajímavě vyznívají i další informace o léčbě pacientů na Slovensku, které říkají, že 1 ze 4 lidí o svém problému s krevním tlakem vůbec neví a také, že pouze 1 ze 3 lidí je léčen správně.

Ze zmíněného vyplývá, že je dobré pečlivě sledovat své tělo a problémy s krevním tlakem nepodceňovat. Zejména vysoký tlak je nutno okamžitě začít léčit, samozřejmě s pomocí odborníků – lékařů. V článku si uvedeme příklady na projevy poruch krevního tlaku a přineseme i několik tipů, jak se s nimi vyrovnat a účinně je léčit.
Celý článek

Jak stáhnout video z Youtube - (RYCHLE a KVALITNĚ)

Stáhnout si video z Youtube může být praktické řešení ve chvíli, kdy dopředu víte, že v momentě přehrávání nebudete mít k dispozici stabilní internetové připojení. Různé prezentace v práci nebo škole tedy nabízejí prostor pro offline prohlížení videí a další situace představují cestování nebo také snaha ušetřit mobilní data. Stahovat videa se určitě vyplatí.

Moderní a kvalitní videa jsou velká a stažení přes rychlé wi-fi připojení dokáže uživatele osvobodit od poplatků za používání mobilních dat nejen doma, ale především v zahraničí.
Celý článek

Extrémně rychlý přechod prezenční výuky na distanční vzdělávání

Základem distančního vzdělávání je samostatné studium učebních materiálů podle předepsaného časového harmonogramu. O jeho úspěšnosti však ve velké míře rozhoduje studijní disciplína. Je proto vhodnější pro starší studenty. V současnosti kvůli probíhající koronakrizi je ale jedinou možností, jak zajistit vzdělávání i menších dětí. V článku si proto řekneme pár užitečných informací o této formě vzdělávání.

Celý článek

Štúdium fyzioterapie na Slovensku a v Čechách

Fyzioterapie je v současnosti stále populárnější. Absolventům kromě jiného umožňuje pochopit systém fyziologických funkcí, rozdíly v chování nemocného a zdravého člověka nebo vliv prostředí na zdravotní stav člověka. Součástí studia je i poznávání metod, díky kterým získáte informace o onemocněních v jednotlivých klinických oborech, hlavně ve spojitosti s nemocemi pohybového aparátu. O tom, jak to je se studiem fyzioterapie na Slovensku a v Česku, si povíme v našem článku.

Celý článek

Externí studium – mýtus a pravda

Externí studium je založené na samostudiu a individuálním přístupu. Většinou bývá zpoplatněné. Všeobecně to už víme všichni. Kromě toho ale o něm koluje množství mýtů a polopravd, které se v článku budeme snažit vyvrátit a ozřejmit. Odpovíme si i na základní otázky. Co je externí studium a co obnáší?

Celý článek