Hodinky pro každého

Hodinky pro každého

Tik-tak. Hodinky se staly běžným doplňkem, který mnozí milují. Při jejich výběru je třeba ale zvážit, zda je budete nosit do společnosti, do práce, nebo na sport. Každá příležitost má totiž svoje specifika. Luxusní hodinky se skvěle hodí na různá setkání, do divadla, na party nebo promoce. Na sportovní hodinky zase budete mít jiné požadavky. Očekávat od nich spíše budete parametry jako stopky či propojení s inteligentním telefonem a další užitečné funkce.


Vyberte si ty správné hodinky

Nejdůležitější je vědět, zda chcete dámské, pánské nebo dětské hodinky. Každé totiž mají svá specifika, odlišný materiál a také funkce. Najdou se však i hodinky, které jsou takzvaně univerzální a pasují jak mužům, tak ženám.

 

Jaké hodinky si vybrat?

Hodinky je třeba kupovat podle toho, kam a kdy je budete nosit. Ty na každodenní nošení by měly být zejména pohodlné a odolné. Oceníte také, když budou vodotěsné a budou mít funkce, díky kterým hodinky nebudou jen okrasou, ale také praktickým doplňkem. Hodinky do společnosti by měly být výrazné, poutavé a oslňující. Jejich primární funkcí by totiž mělo být doplnění outfitu. Společenské hodinky nemusí být velmi praktické, spíše by měly zaujmout, a tak mnozí vsadí především na design. V případě sportovních hodinek rozhoduje komfort, protože by při sportu neměly omezovat. Jejich velkou výhodou jsou speciální funkce, které milovníci pohybu patřičně ocení.

 

Existuje vícero typů hodinek. Vybrat si můžete z analogových, digitálních, kombinovaných, kapesních, inteligentních či univerzálních. Jejich funkce a materiály jsou však odlišné, a tak je dobré poznat, co jednotlivé typy hodinek nabízejí.

 

Analogové hodinky

Analogové hodinky jsou klasickým typem. Mají ručičky, které ukazují čas. Perfektně se hodí na každodenní nošení do školy nebo práce. Mnohokrát bývají zdobené a ty se hodí i na společenská setkání.

 

Analogové hodinky

 

Digitální hodinky

Digitální hodinky ukazují čas na displeji. Vhodné jsou na běžné nošení nebo ke sportovnímu outfitu. Jejich výhodou je, že mají vícero funkcí, které ocení sportovní nadšenci.

 

Digitální hodinky

 

Kombinované hodinky

Hodinky do vozu i do kočáru. Čas ukazují pomocí ručiček, ale mají i digitální displej. Používat je tak můžete na běžné nošení i sportování, ale do společnosti se nehodí.

Kombinované hodinky

Kapesní hodinky

Kapesní hodinky jsou specifickým typem hodinek. Mnozí je vnímají jako retro, přece jen svoji éru zažily především v minulém století. I dnes se však najdou pánové, kteří na ně nedají dopustit a vezmou si je k obleku.

 

Kapesní hodinky

 

Outdoorové, sportovní a inteligentní hodinky

Inteligentní hodinky a sporttestery ocení především milovníci sportu. Protože jdou s dobou, dají se propojit s inteligentním telefonem a mají funkce, které se sportovcům nadmíru hodí. Jejich obdobou jsou i outdoorové a sportovní hodinky. Mohou mít různé přídavné funkce, jako např. barometr, kompas, osvětlení, teploměr nebo výškoměr. 

 

Sportovní hodinky

 

Univerzální hodinky

Univerzální hodinky jsou asi nejčastější volbou. Splňují totiž estetické požadavky společenských hodinek a jsou také dostatečně odolné, abyste s nimi mohli sportovat. Proto pokud milujete sport a také společenská setkání, jsou ideální volbou.

 

Důležitý je i pásek

Na výběru pásku záleží. Vhodně zvolený pásek totiž vydrží dlouho, ten nevhodně vybraný se může rychle opotřebovat. Pásek totiž přichází do kontaktu s počasím nebo potem. Proto je lepší vsadit na odolnější materiál, který déle majiteli vydrží. Kůže je nejpříjemnějším materiálem na každodenní nošení. Ocel je zase vysoce odolná, ale její nevýhodou je vyšší hmotnost. Plast je lehký a nezpůsobuje alergické reakce, takže ideální na sport. Guma je lehký a voděodolný materiál, takže se dá používat na sport i každodenní nošení. Silikon má stejné vlastnosti jako guma. Titan je nejodolnější materiál, je lehký a antialergenní. Textil je velmi lehký a pohodlný, ale rychleji se zašpiní a obnosí.

 

Ať už chcete kvalitní a dražší hodinky na dennodenní nošení, stylové laciné módní vychytávky, luxusní kousky na výjimečné příležitosti, v e-shopu TimeStore.cz si určitě přijdete na svoje.

Bonipo doporučuje