Jak vybrat snubní prsten?

Jak vybrat snubní prsten?

Vybrat snubní prsten je významnou životní událostí. Chce to najít jeden, který bude jedinečný, speciální, výjimečný a originální. Skoro tak jako partnerka, která ho po zbytek života bude nosit.


Důležitost správného výběru snubního prstenu

Snubní prsten se vybírá jen jednou a na celý život. Důležité je proto nic nepodcenit a nezanedbat. Dopředu je dobré si promyslet částku, kterou do prstenu investujete. To se odrazí na kvalitě, materiálu a také kamenech šperku. Dobré je proto si hned na začátku stanovit částku, kolem které se budete při výběru pohybovat.

 

Velikost prstu polovičky

Snubním prstenem budete chtít svoji partnerku překvapit. Avšak koupit napoprvé ten správný si vyžaduje znát velikost prstu partnerky. Je proto rozumné, pokud polovička nějaký prsten nosí, půjčit si ho a změřit pravítkem vnitřní průměr. V případě, že takový šperk vaše partnerka nemá, zjistěte nejdříve velikost svého prstu a potom porovnejte s tím jejím. Velikosti prstenů u žen se pohybují mezi 45 až 65 milimetry. Pokud si však stále nejste jistý, je lepší koupit větší prsten, který se dá jednoduše zmenšit, než naopak.

Na paměti byste také měli mít i její vkus. Důležité je uvědomit si, jaké šperky vaše polovička ráda nosí. Zda dává přednost něčemu modernějšímu, klasice nebo extravaganci, a k tomu hledat snubní prsten. Ten totiž bude nosit neustále, a tak by ji měl vystihovat a zároveň by se měl hodit ke všemu, co si obléká. A nezapomínejte, že na snubním prstenu, ať už bude ze žlutého, bílého, nebo červeného zlata, je nejdůležitější kámen, jeho barva, ale především tvar.

 

Druhy snubních prstenů

V Šperky-eshop.cz máte na výběr z množství variant a druhů prstenů. Existují ale čtyři základní druhy, s nimiž se běžně můžete setkat.

 

Solitér

Solitér je klasický snubní prsten s jedním kamenem. Typické je pro něj jemné osazení. Nejčastěji se využívá briliantový výbrus a princess. Oblíbené jsou například tvary srdce nebo slza.

 

Prsten Solitér

 

Side stone

Side stone je prsten tvořený hlavním kamenem, který lemují další diamanty nebo drahokamy. Má jednodušší nebo mírně masívnější osazení.

 

Prsten Side stone

 

Three stone

Three stone tvoří, jak z názvu vyplývá, tři kameny – jeden představuje minulost, druhý přítomnost a třetí budoucnost. Prostřední bývá zpravidla větší.

 

Prsten Three stone

 

Pavé

Pavé je atypický snubní prsten s velkým množstvím menších kamenů. Centrální je většinou větší a výraznější.

Prsten Pavé

 

V Šperky-eshop.cz najdete určitě ideální snubní prsten, který vaše polovička bude s pýchou a radostí nosit po zbytek života. Vybrat si můžete ze zlatých i stříbrných prstenů. Na mnohé šperky se vztahují i slevy, čímž můžete nějakou tu korunu ušetřit.

Bonipo doporučuje