Nejčastější otázky pro OBI CZ

 • Jak můžu vytvořit online objednávku?
  Pokud je konkrétní zboží možné objednat online, klikněte na tlačítko „Objednat online a nechat si doručit“ a vložte zboží do nákupního košíku. Následně postupujte dál podle pokynů.
 • Kdy a jak doručujete objednávky?
  Každý produkt má uvedenou orientační dodací dobu. Menší zboží doručujeme jako standardní balíky. Větší nebo nadrozměrné zboží bude doručené spedicí. Dodáváme jen před obytný prostor.
 • Jakým způsobem můžu zaplatit za objednávku?
  Standardní balíky můžete při doručení zaplatit v hotovosti nebo kartou. Spediční zásilky můžete v současnosti platit jen v hotovosti.
 • Jak funguje rezervace zboží na prodejně?
  Na stránce konkrétního produktu zjistíte, zda je možné ho rezervovat do prodejny. Pokud ano, vyberte tlačítko „Rezervovat a vyzvednout na prodejně“. Můžete si určit i datum vyzvednutí. Může to být nejméně 4 hodiny a nejvíc 5 dní. Každé zboží zůstává rezervované navíc maximálně 3 dny po datu rezervace. Tuto dobu si však ve výjimečných případech můžete prodloužit.
 • Jak můžu vrátit zboží objednané online?
  Máte právo vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dní od jeho převzetí. Víc informací najdete ve formuláři na vrácení zboží nebo v našich smluvních podmínkách. Kontaktovat nás můžete i na telefonním čísle 277 001 004. Zboží potom můžete vrátit na kterékoliv prodejně.
 • Kde můžu řešit případné další otázky a problémy?
  Kdykoliv od pondělí do neděle od 7:00 do 21:00 je pro vás k dispozici zákaznická linka na telefonním čísle 277 001 004 nebo e-mailová adresa info@obi.cz.

Popis obchodu OBI CZ

OBI je německý nadnárodní obchodní řetězec, který můžeme nazvat i „hobby market“, protože se zaměřuje na prodej nářadí, zařízení a techniky pro domy, byty a zahradu.

Najdete tu všechno od stavebnin, vodoinstalačních a elektroinstalačních materiálů, různých obkladů, nátěrů, ochranných hmot, přes elektrické nářadí a stroje, spojovací materiál, nechybí nábytek, zahradnické vybavení a potřeby, koberce či linolea, žebříky, chovatelské potřeby a mnoho dalšího.

Zakladatelé Emil Lux a Manfred Maus otevřeli první obchod v roce 1970 v Hamburku. V současnosti OBI působí v deseti evropských zemích. Kromě Německa i v Rakousku, Švýcarsku, Polsku, Česku, na Slovensku, ve Slovinsku, Itálii, Maďarsku a Rusku.

Výhody nákupu v OBI:

- Velký výběr

- Nízké ceny

- Rychlost doručení

- Zajímavý věrnostní program

- Půjčovna nářadí

- Množství kamenných prodejen

- Možnost online objednávky

- Atraktivní speciální nabídky a slevové akce

Nevýhody nákupu v OBI:

- Absence platby předem

- Vyšší poplatky za dopravu

- Občas problémy s obsluhou či komunikací

Co říkají na OBI zákazníci

Zákazníci v první řadě vyzdvihují nízké ceny a velký výběr zboží, které často najdou v různých slevách za ještě výhodnější ceny. Přestože kvalita se tak často neuvádí, neexistují ani výraznější stížnosti. Přestože některým zákazníkům pochopitelně vadí absence možnosti zaplatit za online objednávku předem, na druhé straně oceňují možnost platby kartou při dobírce.

Avšak nižší poplatky za doručení, občas lepší přístup obsluhy v kamenných prodejnách nebo spolehlivější komunikace při online nakupování je něčím, co by nejednoho zákazníka udělalo šťastnějším.