Rádi fotíte? Začněte na tom vydělávat

Rádi fotíte? Začněte na tom vydělávat
Jste vášnivým fotografem a už nechcete vaše díla skrývat jen ve svém počítači? Začněte vydělávat fotografováním. Práce fotografa je všestranná. Nemusíte se proto bát, že strávíte celý den pouze ve fotoateliéru focením rodinných portrétů. Fotografií si dokonce dokážete vytvořit i pasivní příjem. Jak se dá focením vydělávat?

Blog

Začneme zlehka. Vytvořte si blog. Jeho výhodou je, že si můžete vytvořit obsah z už i nafocených fotografií. Blog se stane jakýmsi vaším portfoliem a inspirací pro druhé. Samozřejmě, blog sám o sobě vám vydělávat nebude. Jak tedy?


  • využijte blog jako reklamní prostor
  • affiliate marketing
  • napište recenze na fotoprodukty
  • napište e-book

Fotobanky

Fotobanky tvoří příjemný pasivní příjem. Jediné, co musíte udělat, je, že vaše kvalitní fotografie nahrajete do vámi vybrané fotobanky. Zdůrazňujeme slovo „kvalitní“. Pokud je totiž fotografie focená mobilem, ať je jakkoliv pěkná, na velkém displeji nebude kvalitní. Na výběr máte z fotobank jako je Unsplash, Shutterstock nebo Pixabay. Nečekejte ale hromadu peněz. Fotobanka si jako protislužbu vezme peníze z prodeje. Jako vedlejší příjem je to však obstojné.

Instagram

Sociální sítě hýbou světem. Vytvořte si svoje portfolio na Instagramu. Když budete dobrý a budete vyčnívat z řady, někdo si vás určitě všimne. Jaké by to bylo, kdyby s vámi někdo navázal spolupráci a poslal vás fotit do exotické země? A ještě k tomu dostanete zaplaceno?! Zní to lákavě, že? Tak neváhejte a vytvořte si instagramový účet.


Fotak_2

Kurz fotografie

Když už máte poměrně velké zkušenosti s fotografováním, posuňte je dál. Vytvořte kurz fotografování. Je už na vás, zda bude probíhat online, nebo prezenčně. Můžete si vytvořit víc úrovní. Od kurzu pro začátečníky až po pokročilé. Takto se vám později přihlásí lidé z prvního kurzu i na kurz další. Samozřejmě za předpokladu, že kurz bude kvalitní.

Focení událostí

Na focení událostí je super, že se tomu můžete věnovat i při běžné práci. Když se budete věnovat focení svateb, obsazené budete mít pouze víkendy. Navíc se skvěle najíte na hostině. Ponocování na svatbách není pro vás? Zkuste fotit narozeninové oslavy či rodinné portréty.


Jak začít v případě svatebního focení?

  • ujistěte se, že umíte zachytit krásné momentky,
  • vždy udělejte něco navíc, nejen to, co se od vás očekává,
  • věnujte se i fotografování zásnub – takto budou fotografie v jednom tónu.

Svadba

Produktové fotografie

Každý byznys potřebuje výborné odprezentování. K tomu bezpodmínečně patří i kvalitní fotografie. Ne každý si dokáže zaplatit in house fotografa, proto si je obvykle objednají. Buďte i vy jeden z externích fotografů produktů.

Prodej digitálních kopií

Máte krásnou sérii fotografií ze zahraničních cest? Nebo něčeho zajímavého? Prodejte svoje fotografie! Je hodně lidí, kteří baží po kvalitních fotografiích. Hlavně když jde o série. Sloužit mohou místo obrazů.

Fotografické soutěže

Každoročně se pořádá několik fotografických soutěží. Zapojte i vy do soutěže některou ze svých fotografií. Výhrou bývá většinou finanční odměna. Zaregistrováním své práce nic neztratíte. Můžete pouze získat. Stačí se jen odlišit od davu. 


TIP 

Na stránce Photocrowd.com najdete aktuálně probíhající fotografické soutěže.


Vydělávat peníze na něčem, co je zároveň i hobby, je snem snad každého. Nemusíte o tom však pouze snít. Proměňte své sny na realitu a začněte si budovat kariéru fotografa už dnes. Stačí začít maličkými kroky, například založením si sociálních sítí. Mnoho štěstí!

Bonipo doporučuje