Prodejte věci, které nepoužíváte

Prodejte věci, které nepoužíváte

Jste sběratelem věcí, které se určitě budou ještě hodit? Nebo víte, že v momentě, kdy něco vyhodíte, okamžitě pro to najdete uplatnění a vyhozená věc vám začne velmi silně scházet?

Máte přeplněné skříně, sklepy, garáže?

Řekněte jednou pro vždy STOP tomuto typu chování a všechny nepotřebné věci prodejte.  Ušetříte!


Filozofie z Východu

Hromadí se vám doma věci, které nepotřebujete a zabírají prostor? Dokonce vám na tento problém dá odpověď tradiční čínské učení Feng Shui, které se zabývá vztahem člověka k prostoru. To praví, že spokojený prostor, a v něm spokojený život budete mít, pokud pravidelně budete své věci třídit a starých nebo jakkoliv nevyužitých se zbavovat, dojdete ke klidu a harmonii. Protože energie může tak volně prostorem proudit. Ať už tuto starou filozofii vezmete za svou, nebo ne, pravda je ta,  že velké množství věcí, plné skříně a police moc spokojenosti nepřidají. Věci překáží a špatně se v malém prostoru uklízí. Vše je nepřehledné. Co s tím? To, co sami už nepotřebujete, můžete poslat dále. Zadarmo, nebo ještě lépe: prodejte je za sympatickou cenu. Vrátí se vám tak zpět kousek investice a tak ušetříte.

 

Možností je několik

Můžete je prodat na klasickém pravidelném bazaru ve vašem městě nebo například při různých občasných lokálních akcích typu garážový bazar. V době internetu máte velkou výhodu, že nemusíte nikam chodit, pokud nechcete. Najdete bazary také online. Například Sbazar nebo Bazoš.

Kapitolou samo o sobě je bazar aukčního typu Aukro. Využít můžete také různých specifických prodejních skupin na sociálních sítích nebo diskuzních fórech. Vývojáři dokonce na tento trend zareagovali i mobilními aplikacemi.

 

Tipy pro prodej přes internet

-        Prodávanou věc dobře a přesně popište.

-        Nezamlčujte vady a míru opotřebení nebo poškození.

-        Pořiďte si kvalitní fotografie prodávané věci.

-        Projděte internet a najděte lidi s podobnými zájmy a nabídněte v diskuzních fórech. Takto často putuje oblečení pro děti na miminkovských portálech z ruky do ruky.

-        Prozkoumejte skupiny na Facebooku, které mají ve svém názvu slovo prodej. A přidejte se.

-        Podívejte se, za kolik se prodává podobná použitá věc, kterou nabízíte vy.

 

Prodá to za vás robot

A bylo by překvapivé, pokud ani v této oblasti by někdo nevymyslel další zlepšovák, jak to vyřešit těm, kteří se vůbec nechtějí sami zabývat průzkumem internetu, registrováním se na bazarové portály, oslovováním skupin na sociálních sítích nebo registrováním se do diskuzí, popřípadě stahováním aplikací. Stačí jedno jediné: zabalte všechno, co chcete prodat do krabice, a pošlete robotovi. Jeden je třeba na BazarRobot.cz.

 

Něco málo jste vydělali. Musíte to danit?

Nemějte žádné obavy a s klidem si za obdržené peníze kupte něco nového na sebe, něco užitečného, dobrého, nebo peníze hoďte do prasátka. Pokud jde o příjem jednorázový či jinak nepravidelný, prostě neživíte se tím a neprodáváte pravidelně, daně se vás netýkají. Příjmy jsou od daně osvobozeny a ani nepotřebujete živnostenský list.

Bonipo doporučuje