Seznam článků

9 tipů jak ušetřit na mateřské

Mateřská je velice radostné období ženy (a celé rodiny), ale také finančně poměrně náročné. Co si budeme povídat, vypadne jeden příjem. Dávky nic moc. A dítě také něco navíc stojí. 
A to už vůbec nezmiňujeme obtížnost finanční situace u matky samoživitelky a ještě ve variantě, že alimenty od otce nejednou váznou v pravidelnosti. Ale i tak se to dá vždy nějak udělat. Naše maminky to mnohdy také neměly jednoduché a zvládly to. Musely. Je to k nevíře, ale dítě je hnací motor natolik, že to vždy zvládnete.
Celý článek

Jak vybrat ideální kočárek pro vaše dítě

Kolem výběru kočárku, zejména tedy o načasování jeho nákupu panuje řada pověr. Prý se kočárek nemá vybírat před narozením dítěte. Na pověry nedejte. Naopak to, jaký kočárek koupit, důkladně promyslete. Důležitým faktorem je, na co ho potřebujete. Tedy přesněji řečeno, kde budete kočárek používat a jaké očekávání budete mít. Je pochopitelné, že jiný bude vybírat maminka z hor a jiný ta z města.
Celý článek

Jak vybrat správny kočárek

Termín porodu se blíží a vy ještě nemáte jasno, v jakém kočárku se bude vaše dítě vozit? Čím víc se jeho výběru věnujete, tím náročnější je se rozhodnout. Množství značek, množství modelů, množství barev. A vy potřebujete jen jeden. Aspoň zatím. Hluboký, sportovní, trojkombinace. Kdo se v tom má vyznat? Podívejte se s námi, s jakými dětskými kočárky se setkáte, a ujasněte si, který kočárek je nejlepší pro novorozence a který pro starší dítě, které už chce vidět, co se kolem něj děje.

Celý článek