Oslavte Světový den běhu a dopřejte si novou běžeckou výbavu

Oslavte Světový den běhu a dopřejte si novou běžeckou výbavu

Dlouhé tropické léto a sezóna vodních sportů se sice stala nenávratnou minulostí, to ale rozhodně neznamená, že byste měli rezignovat na sport jako takový. Jako aktivita, které byste se mohli věnovat, se logicky nabízí běh, jenž je pro lidské tělo naprosto přirozený a zdraví prospěšný. Jedná se navíc o sport, který je jen minimálně finančně náročný.


Světový den běhu se blíží

Kdy jindy se začít věnovat běhu než na magické datum 5. 11.? Na tento listopadový den totiž připadá Světový den běhu, jehož tradice sahá až do roku 1999. Jedná se o charitativní akci, která sleduje ušlechtilý cíl, jímž je boj proti chudobě ve světě. V okamžiku, kdy se aktivně běžecky zapojíte, tak pomůžete nejen sobě, ale i jiným lidem!

 

Kvalitní běžecké boty učiní z běhu příjemný zážitek

K tomu, aby vám běh skutečně přinášel radost, je nutné mít dostatečně kvalitní vybavení, jehož základ představují běžecké boty. Při jejich nákupu je nutné dbát na několik základních pravidel:

  • Je lepší mít více párů, abyste je mohli střídat.
  • Číslo bot by mělo být o jedno číslo větší než běžná obuv.
  • Běh v zimě usnadní běžecké boty do terénu vybavené membránou, jež chrání nohy proti zimním klimatickým podmínkám.

Kvalitní sportovní obuv je možné zakoupit třeba v eshopu Blancheporte.cz.

 

Dobře vybrané běžecké oblečení vás pustí do každého počasí!

Správný běžec nesměřuje svoji pozornost jen na běžecké boty, ale dbá i na sportovní oblečení.  Především přihlíží při jeho koupi k následujícímu:

  • V rámci prevence případného nachlazení by měla být spodní vrstva, kterou se myslí funkční spodní prádlo a trička, z kvalitních materiálů.
  • Ideální je nakupovat běžecké oblečení takových značek, kde se na jeho výrobě podílejí samotní běžci, kteří sami nejlépe vědí, co jim vyhovuje.

S přicházejícím podzimem si je stále těžší poručit a vyrazit běhat i v chladném počasí. Rozhodování usnadní koupě kvalitních pánských i dámských běžeckých legín. Vršek těla udrží v teple mikiny a běžecké bundy. V sychravých podzimních dnech se rozhodně nedoporučuje sportovat bez nákrčníků, rukavic, čepic a čelenek. Podobné oblečení je ke koupi kupříkladu v Mode.cz.

 

Sporttester chrání vaše tělo před přetrénováním

Jak začít běhat a nestrhat se? Nejlepším řešením je mít své tělo stále pod kontrolou, což je možné prostřednictvím koupě sporttesteru (například v eshopu  www.efitness.cz). Sporttester je možné charakterizovat jako hodinky, jež pomocí hrudního pásu snímají srdeční tep v průběhu sportovních aktivit. Díky tomu vidí jeho majitel svoji tepovou frekvenci, což mu dovoluje, aby jí upravil intenzitu běhu. Sporttestery jsou zpravidla schopny spočítat i kalorie, které člověk během spálí.

V případě koupě kvalitního běžeckého vybavení si je možné užít běh takřka za každého počasí. V posledních letech se navíc stal takzvaný jogging moderní záležitostí, jež se těší stále většímu počtu příznivců, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví. Světový den běhu je ideální příležitostí k tomu, abyste se k nim připojili i vy.

Chcete začít s během, ale nechcete utratit zbytečně moc peněz na výbavu a oblečení? Tak sledujte sekci sport na inspinariu a využijte výhodné slevové kupóny, které nabízíme.

Bonipo doporučuje