Nekupujte nesmysly z reklamy

Nekupujte nesmysly z reklamy
„Když budete tento nápoj pít každé ráno, už za jeden týden budete mít o 10 kilo méně!“ Opravdu? Skvělé! No ták, nevěřte všemu, co najdete na internetu nebo uvidíte v televizi. Nejlepší a nejzdravější způsob, jak doopravdy zhubnout je bezpochyby zdravý životní styl a pravidelný pohyb. Věřte mi, ušetříte. Nejen peníze, ale i nervy a svou důstojnost.

Zázrak se nekoná

Určitě všichni znáte ten pocit, kdy se necítíte úplně dobře. Zrcadlo není v tu chvíli zrovna váš přítel. Deprese narůstá a vy máte pocit, že jediné, co teď musíte, je zhubnout. A jediné, co máte navíc, jsou ta kila. A jako naschvál na vás vyskočí reklama. Zázrak, který vás zachrání. Zázračný koktejl nebo kouzelné pilulky, po jejichž požití budete za týden o dvě, pět, deset nebo jinou číslovku lehčí. Možná se také vypaříte ze světa. V tu chvíli je toto naprostá záchrana. Osud vás vyslyšel. Konečně. A jako na potvoru, máte posledních deset minut na to, abyste tento neuvěřitelný a penězi nevyčíslitelný zázrak koupili. Dnes ve slevě. Už jen deset minut.

STOP!

Musím vás zklamat. Opravdu nikdo ještě nevynalezl zázračný koktejl nebo pilulku, po které máte optimální váhu, jste naprosto zdraví nebo zázračně zbohatnete. Nekupujte nesmysly z reklamy. Myslete. Nejen, že ušetříte, ale ještě si nemusíte vyčítat, jak jste naletěli. Opravdové hubnutí takhle nefunguje. Je úplně jedno, kde na vás tyto zázračné nabídky vyskakují. Internet, televize i mail je jich plný.

Když ne zázrak, co teda?

Hlavně rozum. A zdravý životní styl a pravidelný pohyb. Určitě není nic překvapivého, když se zaměříte na vyvážený zdravý čerstvý a pestrý jídelníček plný ovoce a zeleniny. Ten, který obsahuje vyvážené množství bílkovin, tuků a sacharidů. Nic se nemá přehánět.

Z přírodních zdrojů najdete i spousty zdravých potravin, které fungují jako spalovače a jsou plné vitamínů.

salat

Pár tipů, jak zdravě zhubnout:

- Citrony a citrusové plody – neuděláte chybu, když je zařadíte do svého jídelníčku. Kromě toho, že obsahují velké množství vitamínu C, tak citronová šťáva je zásadním pomocníkem v hubnutí. Ač kyselá chutí, je po chemické stránce alkalická, nebo-li zásaditá. A kdo si pamatuje z hodin chemie… Zásada neutralizuje kyseliny. Česky řečeno, kyselá zásaditá citronová šťáva pomáhá tělu stáhnout nadbytečnou kyselost, podporuje metabolismus a trávení a pomáhá odstraňovat z těla škodliviny. Elixírem zdraví je vlažná voda s citronem každé ráno.

- Jablečný ocet – je vyroben z kvašených jablek a je to bomba plná antioxidantů. Odbourává podkožní tuk, hlavně ten z oblasti břicha. Také můžete přidat do svého jídelníčku jako ranní nápoj. Jablečný ocet smíchaný s vodou. Jen dejte pozor na to, abyste ho neužívali víc, jak dvě polévkové lžíce denně. Při dlouhodobé konzumaci byste si snížili hladinu draslíku v těle, a to není nic dobrého pro srdce.

- Okurka – a vůbec jakákoliv zelená zelenina. Je plná vody, zasytí. A můžete se jí dojíst do sytosti. Je rovněž plná antioxidantů a bude vás dobře hydratovat. A když už ji budete loupat, slupku si dejte i na obličej. Také dobře poslouží k hydrataci pleti.

- Zelený čaj – při jeho konzumaci také pálíte přebytečné tuky a o něco méně se vám ukládají.


A co na závěr?

Začněte u sebe. Chcete-li doopravdy zhubnout, začněte u sebe. Neporovnávejte se s nikým, a už vůbec ne s modelkami na titulcích módních časopisů. Hoďte se do pohody. Nejlepší lék je mít psychiku v pořádku a dobře se cítit. A pak tu zdravou a pestrou stravu a pravidelný pohyb. A zdravý rozum, potom nenaletíte na „zázraky“

Bonipo doporučuje