Jaký potenciál výdělku nabízí Amazon?

Jaký potenciál výdělku nabízí Amazon?

Pasívní příjem, možnost realizace při zaměstnání, minimální náklady. Takto by se dalo specifikovat podnikání na Amazonu. Zní to příliš jednoduše na to, aby to byla realita? Budete se divit, ale je to tak. Na to, abyste mohli začít vydělávat peníze na Amazonu, musíte jen zjistit, jak na to. Tady je pár možností, jak na Amazonu vydělat.


Affiliate

Nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze na Amazonu, je zaregistrovat se do jejich Affiliate programu. Pokud máte svoje vlastní publikum, není to pro vás žádná práce, pouze pasívní příjem. Na svůj web nebo blog si jen umístíte banner nebo hyperlink s proklikem na Amazon. Pokud se návštěvník vašeho webu proklikne na Amazon přes váš link, získáváte provizi. Reklama může být už v dnešní době nativní a nenucená. Nemusíte se bát, že by byl váš blog přecpaný nelogickou reklamou.

 

Publikování Kindle

Další možností, jak vydělat na Amazonu peníze, je prodávat vlastní knihy v digitální formě. Amazon se prostřednictvím služby Kindle Direct Publishing stane vaším publisherem. Knih je však hodně, a tak musíte přijít s něčím originálním. Můžete například pro svoje publikum udělat knize vlastní marketing. Když budou vaši klienti digitální knihu kupovat, zároveň se bude dostávat na lepší příčky. Časem je může dosahovat i organicky neboli bez reklamy.

Amazon handmade

Zaregistrujte se do služby Amazon Handmade a prodávejte svoje výrobky. Služba je podobná portálu Etsy nebo jeho slovenskému ekvivalentu Sashe. Jediné, co budete potřebovat, je zaregistrovat se a vyplnit formulář. Za minimální poplatek dostanete vlastní webovou stránku a e-shop, přes který budete objednávky zpracovávat.

 

Rada odborníka

Aby vaše podnikání nebylo ztrátové, dobře si promyslete, co budete prodávat. Výběr správného zboží a marketing tvoří základ úspěšného podnikání. Na Amazonu dokonce najdete sekci „Best Sellers“, kterou se můžete inspirovat.

Amazon FBA

Nemáte sklad a ani zaměstnance, kteří by řešili za vás customer support? Přesně pro vás je tu služba Fulfilment by Amazon. Jediné, co potřebujete zajistit, je váš dodavatel. Vyberte si dodavatele pro vaše zboží, dohodněte si s ním podmínky a prodávejte. Zboží půjde od dodavatele přímo do skladů Amazonu. Zboží je tam zabalené, odeslané a doručené. Jde o skutečně dobrý prodejní plán, pokud prodáváte zboží mezinárodně.

Amazon

Merch od Amazonu

Jste designer a máte rádi módu? Nemáte však kapitál na založení vlastní značky? Super! Využijte službu Merch by Amazon. Amazon se postará o tisk, balení i zákaznickou podporu. Vymyslete si design vlastního oblečení, nastavte výběr barev a cenu. Ostatní nechte na Amazon. Za každý prodaný kus dostanete autorskou odměnu. Odpočítané z ní budou daně, poštovné a náklady na výrobu.

Amazon Služby 

Prostřednictvím Amazonu můžete prodávat i svoje vlastní služby. Čekali jste to? Mnoho lidí o tom neví, ale Amazon Services patří mezi nejjednodušší způsoby, jak vydělat na Amazonu. Neplatíte za registraci ani marketing. Musíte však být pojištění. Služba je vhodná pro každého, kdo má co nabídnout. Ať už jste učitelem klavíru, angličtiny nebo Photoshopu.

 

Pro víc inspirace se poohlédněte po Googlu. Je mnoho lidí, kteří napsali knihu nebo e-book pro ty, kteří by chtěli začít podnikat. Možností, jak podnikat prostřednictvím Amazonu, je víc. Možná nevyděláte hned tisíce, a určitě vás to bude stát nějaký čas. Ale když budete trpěliví, přijde sladká odměna v podobě pasívního příjmu. A podnikat budete moci klidně i z chatky na Bali.

Bonipo doporučuje