Jak vydělávat cestováním?

Jak vydělávat cestováním?
Chtěli byste vidět celý svět, ale 20 dní dovolené z klasické práce vám na to nestačí? Jsou i jiné možnosti, jak cestovat. Nemusíte čekat, až vám šéf povolí opustit maličkou kancelář bez oken. Vydělávejte peníze cestováním nebo při cestování. Můžete sedět na pláži na Bali a při tom vydělávat peníze. Jak? Tady je pár tipů, jak vydělávat a cestovat zároveň.

Steward

Jste dítě štěstěny a máte dostatečnou výšku? Nic vás potom nedělí od toho, abyste se stali letuškou nebo stewardem. Pokud se dostanete přes výběrová kola mezinárodní aerolinky, uvidíte celý svět. A co je na tom nejlepší? Vždy budete mít den nebo aspoň pár hodin jen pro sebe v dané destinaci. Plus hotel a všechno, co k tomu patří, zdarma. 


Digitální nomád

Být digitálním nomádem zahrnuje více povolání. Aktuálně je velmi populární pracovat online z kteréhokoliv kouta světa. Pokud jste aspoň trochu kreativní, dokážete mnoho povolaní přeměnit na online práci. Jak se dá uživit digitálním nomádstvím?


Fotograf

Představte si, že cestujete, fotíte, ale nejste na dovolené. Tedy svým způsobem i jste. Akorát, že vás za to někdo platí. Pokud máte kvalitní portfolio, můžete vydělávat spolupracemi, pro které budete cestovat. Případně můžete být travel blogerem s krásnými fotografiemi. Cestovat můžete i za svatbami. Je plno nevěst, které chtějí mít svoji svatbu nebo aspoň svatební focení v zahraničí.

Průvodce

V každém městě na vás číhají mladí lidé, kteří vám nabízejí služby průvodce. Staňte se průvodcem ve vašem oblíbeném městě. Nebo rovnou delegátem pro hotelovou síť. Možná nebudete cestovat tak často, ale můžete si vybrat, pro které město budete pracovat. Být průvodcem například v takovém Římě, nemůže být přece k zahození.

globus

Opatrování

Opatrovatelství je velmi populární například ve Francii, Spojeném království nebo v Americe. Žijete u hostitelské rodiny, dostáváte kapesné a při tom máte spoustu času i pro sebe. Zpravidla potřebují rodiče pomoc s dětmi v době, kdy jsou v práci, a ne vždy pracujete celý týden. Pracovat jako au-pair v takové Kalifornii, mít při tom rodinné zázemí a čas na výlety, je snem snad každého mladého člověka.

Učitel angličtiny

Jste dobrý v angličtině? Vyučujte ji například na školách v Indonésii nebo v Africe. Podmínky pro život možná nebudou nejlepší, asi ani vaše výplata. Avšak dostanete peníze na to, abyste v zemi přežili, a získáte tolik zážitků, o jakých se vám ani nesnilo. A navíc budete dělat dobrou věc.

Práce na výletní lodi

Za předpokladu, že netrpíte mořskou nemocí, může být práce na velké výletní lodi pro vás ta pravá. Pracovat můžete na recepci, jako číšník, kuchař nebo delegát. Nepracujete nonstop a máte čas na užívání si každé destinace, ve které se zastavíte. Například takové Bahamy. Ty se nedají odmítnout.

lod


Pokud vás láká práce ze zahraničí nebo vydělávání peněz cestováním, nerozhodujte se příliš dlouho. Není lepší doba než přítomnost. Nikdy nebude víc peněz, lepší podmínky a nebudete už nikdy mladší. Přiznejme si, pracovat cestováním může být zábava. Ale se třemi dětmi na krku už ne tak velká. Nečekejte proto na lepší příležitost. Chopte se svého snu teď.

Bonipo doporučuje