Jak vybrat nejlepší ohřívač do domácnosti?

Jak vybrat nejlepší ohřívač do domácnosti?

Za okny zuří zima a mráz. Pokud se ani vy nedokážete doma ohřát pod všemi přikrývkami, které jste našli, je na čase opatřit si vhodný ohřívač. Během chladných měsíců patří právě ohřívače ke skvělým pomocníkům, které najdou uplatnění v každé domácnosti. Nedokážete si vybrat ze široké nabídky? Poradíme vám, na co při výběru ohřívače myslet a které značky patří podle recenzí k těm nejlepším. Prozkoumali jsme za vás desítky ohřívačů do domácnosti a stovky recenzí a našli jsme vítěze. Nejlepší poměr ceny a výkonu má jednoznačně infračervený ohřívač ARDES 4B01. Souboj to byl ale těsný, proto se pojďte s námi podívat i na další místa.


Ideální volba

Výběr ohřívače není jednoduchou záležitostí. Před samotnou koupí si dobře promyslete, kde ho budete využívat a co od něho očekáváte. Zvažte také, zda půjde o hlavní nebo doplňkový zdroj tepla, jaký zdroj energie se v místnosti, kde bude využívaný, nachází, ale i cenu, kterou jste ochotní do ohřívače investovat. Na trhu najdete ohřívače elektrické, teplovodní, naftové, olejové, plynové či infračervené.  Ohřívač ARDES 4B01 se právem řadí mezi ty, jejichž koupí rozhodně neuděláte krok vedle. Tento karbonový ohřívač nabízí 2 úrovně vytápění, úsporu energie, bezhlučný provoz nebo rukojeť na jednoduché přenášení. V konkurenci ostatních typů obstál na výbornou a právem mu patří prvenství.

 

Typy ohřívačů

Nenechte se zlákat jen nízkou a výhodnou cenou. Nabídka ohřívačů je skutečně široká, zorientujte se v jejich základních rozdílech, které vám výběr usnadní.

  • Elektrické ohřívače – pracují na principu spirál, které se zahřejí a do vzduchu šíří ohřátý vzduch. Jde o jednoduché zařízení s ventilátorem, konvektorem nebo kombinací obou, avšak s vysokým komfortem užívání. Jejich výhodou je, že za poměrně krátkou dobu vyhřejí místnost, nejsou ale vhodné jako jediný zdroj tepla. Jejich cena se pohybuje už od 15 eur.
  • Plynové ohřívače – u tohoto typu ohřívačů myslete nejen na to, že potřebujete přívod plynu nebo propan-butanové lahve. Ačkoliv dokážou vyhřát i větší prostory a je možné je použít na plnohodnotné vytápění, je důležité zajistit i odtah spalin. Fungují na principu foukání nebo sálání a koupit je můžete už od 40 eur. Je nutné však brát do úvahy menší bezpečnostní riziko. Takže zejména pokud máte doma malé děti nebo aktivní zvířecí mazlíčky, tak tomuto typu ohřívačů se raději vyhněte. 
  • Infračervené ohřívače – fungují na zcela jiném principu než předešlé dva typy a díky tomu, že navozují pocit jako při pobytu na slunci, patří v současnosti mezi nejoblíbenější. Využívají se na přitápění v místnosti, nevíří vzduch, a ačkoli je jejich cena o něco vyšší, odvděčí se i vkusným designem.
  • Naftové ohřívače – jsou určené spíše do větších průmyslových místností, což se samozřejmě odráží i na jejich ceně. Na trhu najdete i halogenové ohřívače, které vydávají sálavé teplo, nebo keramické, které nevysušují vzduch a mají poměrně rychlou výhřevnost.
  • Quartzové ohřívače – za zmínku stojí i ohřívače quartzové, které sice nevyhřejí velké prostory, zaměřují se spíše na lidí a objekty v prostoru.

 

TOP 3 ohřívače

 

3. STIEBEL ELTRON CNS 75 TREND U

 

Jako topení pro jednotlivé místnosti v sobě zařízení Stiebel Eltron CNS 75 Trend U spojuje maximální komfort s nejvyšší dosažitelnou efektivitou.  Jediný přepínač dovoluje zvolit mezi čtyřmi provozními režimy, a to protinámrazovou ochranou, útlumovým režimem, komfortním režimem a časovačem na 120 minut. Tento konvektor vychází vstříc vysokým nárokům klientů na volný prostor, když zabírá včetně montážních konzolí místo jen 10 cm od stěny. Zmiňovaná ochrana před mrazem je zárukou, že ani v zimě neklesne teplota v obydlí pod nulu, takže se není nutné bát třeba na chalupě zamrznutí vody. Ovládání usnadňuje podsvícený LCD displej.

Ohřívač STIEBEL ELTRON CNS 75 TREND U

 

2. HEATPALMICA 15

Druhé místo obsadil elektrický ohřívač Heatpalmica 15, který dodá teplo přesně tam, kde je potřebné. Mezi spotřebiteli se těší velké oblibě i proto, že i při tichém provozu podává skutečně rychlý výkon. Ohřívač Heatpalmica je lehce ovladatelný a kromě toho, že ho můžete postavit téměř kdekoliv, určený je i na nástěnnou instalaci. Výhodou je snadná manipulace díky kolečkům, která můžete namontovat místo stojanových noh. Nevýhodou může být větší rozměr a v porovnání s menšími typy ohřívačů i o trochu vyšší cena.

Ohřívač HEATPALMICA 15

 

1. ARDES 4B01

Sálavé vytápění infrazářiči patří k nejúčinnějším způsobům vytápění. Není se čemu divit, že právě ohřívač Ardes 4B01 obstál v recenzích a mezi spotřebiteli nejlépe. Karbonový ohřívač s prvky uhlíkových vláken nabízí 2 úrovně vytápění a 2 trubice. Oceníte i fakt, že ohřívač disponuje rukojetí, moderním designem, praktickou velikostí a také tím, že osciluje. Kromě toho výrobce garantuje úsporu energie, bezhlučný provoz, a co oceníte asi nejvíc, je jeho dlouhá životnost. Cena ohřívače se pohybuje na hranici 40 eur.  Jedinou nevýhodou může být kratší napájecí kabel. Jeho výhody však tento malý detail značně převažují a to z ohřívače ARDES 4B01 dělá jeden z nejoblíbenějších ohřívačů na našem trhu. 

Ohřívač ARDES 4B01

 

Co ještě stojí za zmínku?

První tři příčky v našem průzkumu obsadily ohřívače STIEBEL ELTRON CNS 75 TREND U, HEATPALMICA 15 a ARDES 4B01. Potřeby každého jednotlivce nebo rodiny se však liší a to co je top ohřívač pro jednoho, nemusí být i pro jiné. Tato naše vítězná trojice ohřívačů se hodí zejména do běžných obytných prostor. Tedy do bytů, domů, nebo chat. 

Pokud potřebujete vytopit velký prostor, v němž z nějakého důvodu nesmíte použít plynový ohřívač nebo topný olej, doporučujeme výkonný elektrický ohřívač GUDE GH 9 E. Pokud je pro vás design stejně důležitý jako užitkové vlastnosti, tak Heatbox infračervený ohrievač od Klarsteinu je jednoznačně pro vás. Místnost vyhřeje rychle a účinně a kromě toho skvěle vypadá. K dispozici je ve více barvách dřeva. A pokud hledáte něco malého a šikovného, co velmi rychle vyhřeje například koupelnu, tak v tom případě tu jsou pro vás malé pokojové teplovzdušné ventilátory. Jsou lehké, malé, přenosné a úsporné. Doporučujeme například ROVUS HANDY HEATER. 

 

Ohřívejte se bezpečně

Ohřívač, který zajistí teplo i mimo topnou sezónu, je skutečně skvělým pomocníkem. A ačkoli modely, které trh nabízí, disponují doplňkovými funkcemi, jakými jsou například voděodolnost, ochrana před převržením nebo zamrznutím nebo dálkový ovladač, při jejich používání dbejte především na bezpečnost. Jinak se z pomocníka může snadno stát hrozba.

Bonipo doporučuje