Jak stáhnout video z Youtube - (RYCHLE a KVALITNĚ)

Jak stáhnout video z Youtube - (RYCHLE a KVALITNĚ)
Stáhnout si video z Youtube může být praktické řešení ve chvíli, kdy dopředu víte, že v momentě přehrávání nebudete mít k dispozici stabilní internetové připojení. Různé prezentace v práci nebo škole tedy nabízejí prostor pro offline prohlížení videí a další situace představují cestování nebo také snaha ušetřit mobilní data. Stahovat videa se určitě vyplatí.

Moderní a kvalitní videa jsou velká a stažení přes rychlé wi-fi připojení dokáže uživatele osvobodit od poplatků za používání mobilních dat nejen doma, ale především v zahraničí.

Existuje spousta nástrojů, pomocí kterých lze videa z Youtube efektivně stahovat a ukládat do paměti mobilních zařízení nebo na harddisky počítačů.

Nabídka je pestrá a platí také i to, že se neustále obměňuje kvůli problémům s autorskými právy.

Ty vyplývají z toho, že vlastník největší platformy pro sledování videí, společnost Google, se snaží o co nejčastější prohlížení online formou, ze které pak plynou zisky sledováním povinných reklam, kterým je každý uživatel Youtube vystaven.

Není třeba mít obavy, v případě, že některá služba zanikne, ihned je nahrazena dalšími. Možností, jak stáhnout video z Youtube je dostatek.

Je stahování videí z Youtube legální?

Odpověď na tuto otázku je ano i ne.

V podmínkách používání služby Youtube se jasně píše, že stahovat, editovat, šířit nebo jakkoli jinak zasahovat do obsahu, který je zveřejněn na Youtube se považuje za porušení pravidel používání služby. V tomto momentě tedy stahování videa legální není.

V praxi však Youtube žádným způsobem nepostihuje ani nijak nevymáhá náhradu škody, pokud se videa používají k čistě soukromým účelům - prohlížení během cesty autobusem, taxíkem, nebo někde ve škole.

Takový způsob nakládání s obsahem je v pořádku a je legální.

Ideální bude pokud svého oblíbeného interpreta podpoříte nejen slyšením jeho tvorby ale třeba i koupí jeho merchu z obchodu Queens.cz.


Jaké způsoby stahování videí existují

Při stahování přes PC se nám nabízí tři možnosti – přes webový prohlížeč, prostřednictvím programu nebo doplňku.

V případě, že se chystáme video z Youtube stáhnout do počítače s operačním systémem Windows nebo macOS k dispozici máme dvě základní možnosti.

Buď si do počítače nainstalujeme program nebo video stáhneme přes prohlížeč.

Můžeme tedy říci, že stahování lze realizovat třemi způsoby. U každé techniky si představíme v současnosti nejpoužívanější řešení, díky kterým video stáhnete rychle a efektivně. Výpočetní techniku, notebooky i herní sestavy výhodně koupíte na Alza.cz.

Stahování videa prostřednictvím programu


Tento způsob je nejrychlejší a zároveň nejspolehlivější.

Je výhodný zejména tehdy, stahujeme-li videa často z jednoho zařízení a následně s nimi nějakým způsobem pracujeme. Programy totiž nabízejí i dodatečnou funckie pro optimalizaci stažených videí a také bohatší možnosti samotného procesu stahování.

Výkonné PC pro úpravu videí spolu s komponenty lze koupit na Datart.cz.

Pro využívání programů je nutná jejich instalace.

Existují programy, které jsou zdarma a také takové, které je třeba zakoupit.

Po krátké instalaci je lze ihned využívat a některé také nabízejí možnost vyzkoušet si je na jistou dobu zdarma, samozřejmě s omezením pokročilejších funkcí.

I taková trial verze může někdy jednorázově posloužit ak vyzkoušení a ověření funkčnosti se ji vyplatí použít. Software do vašeho počítače lze výhodně nakoupit na Okay.cz.

4K Video Downloader

Plnohodnotný placený nástroj, který v současnosti patří k tomu nejlepšímu. Nabízí i možnost 14denní zkušební verze. Instalovat jej lze na zařízení s operačním systémem Windows, macOS i Linux.

Používání je mimořádně jednoduché. Stačí do programu vložit link na konkrétní video po pár klikách je video vaše. Výhodou programu je, že si uživatel může zvolit kvalitu staženého video od 720p, přes 1080p až po 4K.

Také je možné stáhnout spolu s videem i titulky – toto je funkce, kterou vám jiné programy nenabídnou. Stahovat lze nejen jednotlivá videa, ale i celé playlisty.

V programu lze stažená videa dále třídit a vytvořit si playlisty podle své potřeby. Vynikající možností je stažení všech videí z oblíbeného kanálu.

O zábavu a zajímavou výplň času máte tedy postaráno na celé hodiny nebo dny v offline světě. Prémiové výrobky od Apple lze zakoupit v prodejně iStores.cz.

Youtube Downloader HD

Výhodou programu je, že stažení i používání je zcela zdarma.

Program pracuje na operačních systémech Windows, macOS i Linux. Po jeho spuštění stačí vložit link na konkrétní video a vybrat si formát. V nabídce jsou dva základní formáty mp4 a avi.

Zvolením kvality a místa pro uložení na disku vaše práce končí a video je za pár vteřin vaše. Tvůrci se prezentují tím, že program neobsahuje žádné reklamy, malware ani viry. Program je navíc pravidelně vylepšován prostřednictvím vydávání nových verzí.

youtube-dl

Velmi malý a chytrý program, který funguje na všech platformách pomocí zadání příkazu do příkazové řádky.

Program je naprosto minimalistický, ale funguje dokonale. Je možné díky němu obejít různá regionální omezení a uživatel se tak dostane ke stažení obsahu, který je původně pro jeho region nedostupný.

Stahování s použitím prohlížeče

Tento způsob stahování videí se realizuje otevřením prohlížeče na jakémkoli zařízení s operačním systémem a zadáním webové adresy,která následně stažení zprostředkuje.

Při takovém stahování není třeba nic instalovat, ale uživatel se častokrát obírá o pokročilejší funkce a nastavení.

Problémem je, že někdy tyto služby nefungují zcela spolehlivě a také to, že častokrát rychle zanikají. Herní notebooky a výkonné PC nakoupíte výhodně na Electronic-star.cz.

Y2mate.com

Stálice mezi webovými službami a jedna z nejkvalitnějších.

Nabízí široké možnosti stahování videí, zvukových formátů i další práci s nimi. Stačí otevřít webovou stránku a do boxu zkopírovat link na video z Youtube.

Samozřejmostí je možnost výběru kvality i videa, služba nabízí také stažení zvukové stopy v různých formátech. Je zcela zdarma, nevyžaduje žádnou registraci a umožňuje neomezené stahování jakéhokoli audio/video obsahu.

Skvělou vychytávkou je také zkrácený způsob používání tím, že do řádku s adresou na konkrétní video přidáním písmena pp mezi youtube a .com spustíme celý prosces stahování automaticky po přesměrování na web Y2mate.com.

Clipconverter.cc

Stejným způsobem funguje i další služba, přes kterou stáhnete jakýkoli video a audio obsah bez nutnosti instalace programu.

Po otevření stránky stačí zadat adresu videa a nastavit parametry. Služba nabízí také možnost stáhnout video ve 4K kvalitě a neomezuje se pouze na obsah z Youtube, ale poskytuje možnost stahování iz Vimeo nebo Facebook video.

Stahování na Androidu

Vedle stolních počítačů a notebooků lze videa stahovat i do mobilních zařízení s opřečným systémem Android.

V jistých situacích je výhodnější stahování přímo do chytrého telefonu – zejména vzhledem k tomu, že videa a hudbu nejčastěji skrze sluchátka konzumujeme právě z mobilů a tabletů. Špatnou zprávou pro majitele výrobků od společnosti Apple je, že v současnosti neexistuje plně funkční a bezpečný způsob jak stáhnout video pomocí aplikace do telefonu.

Smartfony a stylové tablety naleznete v obchodě Mp3.cz.

SnapTube

Aplikace SnapTube je určena pouze pro zařízení s operačním systémem Android. Je ji tedy možné používat na chytrých telefonech, tabletech nebo tv boxech.

Nelze stáhnout z oficiálního Google Play obchodu, ale je třeba ji vyhledat na webu a stáhnout si instalační balíček z této adresy.

Podporováno je velké množství rozlišení od základního 140p až po 4K. Video soubory lze stáhnout z Youtube, Facebooku, Instagramu, Vevo, TikToku, Twitteru, Vimea a dalších. Aplikace je schopna stahovat i zvukovou stopu videa a tu následně uložit ve formátu mp3 a M4A.

InsTube

Aplikace InsTube je zdarma a má poměrně mnoho funkcí, díky nimž lze obsah stahovat přímo do mobilního zařízení.

Momentálně jsou podporována zařízení pouze s operačním systémem Android. Soundcloud, Facebook, Twitter a YouTube jsou weby s největším množstvím stahovatelného obsahu.

Další podporované lokality jsou Vevo, Tiktok, Instagram, 9Gag a jiné.

Aplikace obsahuje také kvalitní manažer staženého obsahu a možnost uzamčení staženého obsahu. Na výběr je kompletní nabídka kvality stahovatelných videí, která lze uložit od základní kvality až po nejvyšší 4K. Možné je i stažení audio stopy ve formátu mp3.

Stahování pomocí doplňků v prohlížeči

Doplňky prohlížečů představují ideální cestu, jak si uložit video obsah prostřednictvím jednoho – dvou kliků.

Současné, nejvíce používané, prohlížeče Firefox a Chrome poskytují každému majiteli úžasné možnosti přizpůsobení.

Uživatel si tak může svůj prohlížeč výrazně modifikovat a přizpůsobit si jej svým potřebám právě skrze instalaci doplňků.

Tyto jsou schopny měnit nebo také dodávat nové funkcionality a také změnit i vzhled aplikováním barevných témat. Velké množství softwaru, doplňků k PC a notebookům je v nabídce v obchodě Mall.cz.


Youtube Video and Audio Downloader

Bezplatný doplněk pro prohlížeč Firefox po instalaci zobrazí vedle okna pro psaní adresy ikonu, přes kterou lze na jeden klik spustit stahování videa nebo i audio souboru z jakékoli lokality.

Doplněk ve svých nastaveních nabízí také možnost dopředu si přednastavit parametry pro každé jedno budoucí stahování. Ve výsledku tak doplněk začne pokaždé stahovat video v nejvyšší kvalitě, aniž by byl uživatel zdržován dialogovými okny a dalšími nastaveními.

Doplněk dokáže stahovat i titulky z videí ak dispozici jsou všechny dostupné formáty i kvality stahovaného obsahu. Program je open-source, což znamená, že je zdarma a na jeho vývoji se podílí komunita vývojářů, kteří jej neustále vylepšují a aktualizují.

SaveFrom.net

Podobně jako předchozí doplněk, i Savefrom.net lze nainstalovat v podobě doplňku do prohlížeče. Videa lze stáhnout do mobilu, PC i jiných zařízení.

Podporováno je velké množství služeb včetně Facebooku, Youtube, Instagramu a dalších. Po instalaci se přímo pod videem objeví tlačítko, jehož prostřednictvím lze vybrat kvalitu i umístění stahovaného obsahu.

Jedná se o velmi kvalitní a spolehlivou službu, kterou je také možno využívat bez instalace přes webový prohlížeč.

Bonipo doporučuje