Jak se dělají děti (OVĚŘENÝ návod jak otěhotnět)

Jak se dělají děti (OVĚŘENÝ návod jak otěhotnět)
V našem článku se pokusíme vysvětlit některé ze zásad, jak efektivně otěhotnět a také několik metod, které se vyplatí vyzkoušet. Touha mít děti a dát tak svému životu nový smysl se v každém objeví v jiný čas, a někdy může být spojena s problémy při otěhotnění. Příčin může být několik, ale první rada zní, že na všechno dobré se musí i čekat a není třeba propadat ihned panice.

Dnes je ve společnosti trendem postup, že mladí lidé se nejprve snaží o vzdělání a následně hledají uplatnění v práci a hmotné zabezpečení. Založení rodiny se dostává na řadu až později. Takový postup má svou logiku a také pozitiva, ale čím více se početí dítěte oddaluje, tím vyšší rizika je třeba očekávat. Plození potomků může být během na dlouhou trať a obecně platí, že čím jsou budoucí rodiče starší, tím delší práce je čeká.

Nepropadejte panice

Pokud se snažíte o dítě a nedaří se vám několik dní a týdnů, vůbec to není důvod k panice. Úspěšné zplození potomka po jednom styku je spíše raritou než pravidlem. První rada na začátek zní - nepropadat panice po prvních pokusech.

Nikdy nepočítejte s tím, že svého cíle dosáhnete po pár pokusech. Zde vstupuje do hry i faktor zdravotního stavu obou rodičů a také věk. Špatný zdravotní stav, ať už je způsoben čímkoli, a vysoký věk působí negativně. Snaha o dítě může někdy trvat týdny i měsíce.

Během této doby se snažte udržet si pozitivní myšlení a nenechte se odradit ani poznámkami okolí. Nejlépe uděláte, pokud si celý proces necháte pro sebe a svého partnera. Přílišná zainteresovanost druhých osob je v tomto případě na škodu. Důvěřujte si a při pozitivním nastavení mysli se výsledek určitě dostaví.

Každé lidské tělo je jiné a chvíli může trvat, než nastane oplodnění. I u zdravých, plodných a mladých rodičů je zcela normální, že plození se natáhne i na několik měsíců.

Pokud ale postupně cítíte, že času i námahy jste obětovali už dost, bude vhodné podrobněji se seznámit s funkcemi reprodukčních orgánů, jejich cykly a zvláštnostmi. Ty vám pomohou otěhotnět efektivněji, i když se zpočátku příliš nedařilo.


Poznejte vlastní tělo

Tento úkol se může pro dospělého člověka zdát banální. Přece jsme se všichni na základní i střední škole dozvěděli o reprodukčních orgánech vše potřebné. To je sice pravda, ale právě teď je nutné naučit se něco navíc a dosáhnout svého cíle.

Mužské rozmnožovací orgány jsou poměrně jednoduché. Naproti tomu, ženská reprodukční soustava je složitá a podléhá pravidelným změnám, které se odehrávají během celého plodného období v cyklech.

Ovulace

Pokud žena pochopí princip fungování ovulace, tak si umí výrazně pomoci v plánování styku a tím pádem iv dosažení svého cíle. Nejzákadnějším předpokladem pro úspěšné otěhotnění z pohledu ženy je ovulační cyklus.

Ovulace je proces, ve kterém se ženské vajíčko po vytvoření přesouvá směrem k děloze a během této doby jej lze oplodnit mužskou pohlavní buňkou – spermií.

Pokud je proces oplodnění úspěšný, vajíčko pak putuje do dělohy. Tam se uhnízdí na děložní stěně a dělením buněk vzniká plod. Pokud se vajíčko neoplodní, rozpadne se a putuje z těla ven spolu se děložními stěnami, které se odlupují. Výsledkem je menstruační krvácení.

Výživové doplňky na podporu ovulace naleznete například v Benu.cz.

Ovulace obvykle probíhá kolem 14. dne menstruačního cyklu. Vzorový cyklus trvá 28 dní, ale v realitě u každé ženy může trvat rozdílně dlouho. Pro tuto skutečnost je i údaj o začátku ovulace spíše orientační. Přesné načasování na konkrétní den ale ani není nutné. O tom ale později.

Ovulaci lze zpozorovat několika způsoby. Z uvedených se nemusí projevit každý a zároveň platí, že i intenzita jednotlivých projevů může být u každé ženy rozdílná.

Nejčastěji se projeví výtokem, který může mít různou hustotu a bývá většinou průhledný. K dalším příznakům ovulace patří citlivost ženských prsů, která se rapidně zvyšuje, zvýšená sexuální touha – libido, slabé krvácení a někdy i bolest vaječníků na jedné straně břicha.

Tyto příznaky ovulace by se ale měly považovat za orientační a žena by se jimi měla v procesu otěhotnění řídit spíše sekundárně.

Nejjistější metodou, jak mít ovulační cyklus pod kontrolou a následně přizpůsobit plánování styku a otěhotnění, je vést si ovulační/mestruační kalledář.

Na základě pozorování vlastního těla si žena zaznamená trvání menstruačního cyklu, a poté dalšími pozorováními a vědomostmi pravidelně zaznamenává chování svého těla. Po takové přípravě je otěhotnění mnohem efektivnější.

Zajímavou informací je také to, že žena může ovulovat i vícekrát během jednoho menstruačního cyklu. Jinak řečeno, během jednoho cyklu je ženské tělo schopno uvolnit několik vajíček po sobě.

Šance, že otěhotnění nastane, se tím pádem zvyšuje. Pozor, tento jev byl pozorován u malé skupiny žen. Zda je vícenásobné ovulace schopna konkrétní žena, se musí zjistit odborným vyšetřením u specializovaného lékaře – gynekologa. V případě, že bude oplodněno více vajíček, výsledkem bude narození více dětí najednou.

Plodné okno

Tento termín označuje období před ovulací, během kterého lze otěhotnět, přestože vajíčko ještě není plně vyvinuto, nebylo uvolněno a neputuje směrem k děloze.

Jak je to možné?

Tato skutečnost je dána tím, že mužská pohlavní buňka je v těle ženy schopna přežít až 5 dní. Když to celé spojíme dohromady, spermie si umí jistý čas na vajíčko počkat. Naproti tomu, vajíčko má ve vejcovodech životnost jen 24 hodin.

Doporučení

Z výše uvedeného vyplývá, že se nevyplatí přesně vypočítat si den ovulace a na toto konkrétní období plánovat styk. První problém je v samotném vypočítání a nalezení těch správných 24 hodin, během kterých je vajíčko životaschopné a lze ho oplodnit.
Mnohem lepší je mít styk již na začátku cyklu as nějakým předstihem před očekávanou ovulací. Při výpočtech a plánování styku je nejúčinnější zaměřit se na pravidelnost v době před ovulací a nejen během ní.

Jak zjistit ovulaci přesně

Nejefektivnější metodou je vyšetření ultrazvukem v ordinaci specializovaného lékaře.


Ten velmi přesně odhalí, kde a v jakém stavu se právě vajíčko nachází. Žena tak dostává velmi přesnou informaci a může ji efektivně používat při plánování styku s mužem.Ostatní metody lze realizovat i doma. Mají podobu ovulačního testu nebo „testu” pro měření teploty uvnitř pohlavních orgánů, která signalizuje ovulaci v případě, že konkrétní teplota je stejná po dobu tří dnů po sobě.

Role muže

Muž má, v porovnání se ženou, reprodukční soustavu o něco jednodušší. Jeho tělo produkuje pohlavní buňky bez přestání a tvorba nepodléhá cyklům a přerušením tak, jako v případě žen.

Dá se říci, že muž je schopen plodit neustále. V situaci, kdy se rodiče ocitnou ve slepé uličce a plození nepřináší výsledek, je dobré zaměřit se na životosprávu. Další možností je nechat si udělat odborné vyšetření – spermiogram.

Nejjednodušší cestou za dobrými spermiemi je zdravý životní styl. Nestačí týden nebo dva držet dietu nebo se nárazově vzdát svých zlozvyků. V případě muže, ale také ženy, se jedná o běh na dlouhou trať a měla by být naplánována několik měsíců dopředu.

Pro začátek je nutné vyloučit nadměrnou konzumaci alkoholu a určitě přestat s kouřením tabákových výrobků. Samozřejmostí je vyloučení drog a jiných omamných látek. Tento postup aplikujeme jako první iv momentě, kdy úsilí o zplození dítěte je v plném proudu, ale výsledky nejsou.

Zdraví má totiž zásadní vliv na kvalitu spermií. Žena se může snažit sebevíce, ale má-li muž oslabené spermie, k oplodnění dojde jen velmi těžko.

Výzkumy ukazují, že pro muže je důležitá kvalita spermií, která se projevuje jejich pohyblivostí a také množství spermií.

Oba parametry jsou klíčové v posuzování plodnosti, snížené plodnosti nebo neplodnosti.

Aktuální stav lze zjistit velmi jednoduše – vyšetřením. To probíhá tak, že muž přinese k vyšetření ejakulát ne starší 30 minut. Výsledek je znám do pár minut.

U muže hraje podstatnou roli i psychická pohoda. Muž musí před stykem dosáhnout erekce a tu si i udržet po celou dobu trvání styku. Bez erekce se pár snažící se o dítě k ničemu nedopracuje.

Proto se mužům v procesu snažení doporučuje vedle kvalitní stravy a pohybu také vyhýbat nadměrnému stresu. Podobně jako u žen je dobré mít pozitivní myšlení a příliš celý proces „neznásilňovat“.Ekerci i psychickou pohodu lze podpořit užíváním výživových doplňků. Ty jsou poměrně levné, neobsahují žádné účinné látky, ale dokážou efektivně podpořit libido ale i erekci samotnou.

Další možností jsou léky na erekci. Konzumaci je nutno konzultovat s lékařem. Určitě se vyhněte koupi těchto léků přes internet nebo na černém trhu.

Závěr

Jak muž, tak žena mají při plození dítěte svůj úkol spolu s nástroji a možnostmi, jak případné problémy řešit. K základním pravidlům patří „klid při práci“ a také, že není třeba očekávat výsledky ihned a na počkání. K plození, které po delší době nemá výsledek, je třeba přistoupit analyticky a odhalovat příčiny krok po kroku.

Netřeba zapomínat na psychickou pohodu obou rodičů. Pokud se proces plození a neustálý styk stává pro oba otravným, je třeba si dopřát delší pauzu a následně začít znovu.

Dobrým tipem i ověřeným způsobem, jak otěhotnět, je dovolená u moře nebo wellness pobyt v horách. Odpočinuté tělo a mysl dokážou zázraky, kterým narození dítěte určitě je.

Bonipo doporučuje