Hrajte si na počítači a vydělávejte při tom

Hrajte si na počítači a vydělávejte při tom
Kdo by si nechtěl vydělávat hraním her na počítači? Bezpochyby jde o sen mnohých z nás. Zábavné na tom je, že vůbec nemusí jít jen o zbožné přání. Dnes se už dají vydělat slušné peníze nejen programováním her, ale i jejich hraním. Nejčastější způsoby si rozebereme v našem článku

Videoplatforma Twitch a streamování

Pokud máte dostatek času, nadšení do hraní a trpělivosti, streamování na twitchi nebo youtube kanálu je tou nejlepší možností, jak vydělat opravdu obrovské peníze.

Stačí vám k tomu pouze:

  • Registrace na platformě Twitch nebo Youtube – velmi jednoduché a rychlé.
  • Počáteční investice – pochopitelně, hráč se bez herní konzole a herního počítače neobejde. Avšak na to, abyste mohli začít streamovat, budete potřebovat i webkameru a aspoň základní mikrofon.
  • Streamovací software (OBS) – je dostupný i zdarma.

Po splnění uvedených podmínek vám už nic nebrání, abyste svoji herní zálibu přeměnili na skutečný výdělek. Princip vydělávání je přitom velmi jednoduchý. Všechno závisí na počtu vašich fanoušků (odběratelů). Čím víc, tím lépe. Peníze následně vyděláváte na základě:

  • Předplatného – předplatné umožňuje vašim fanouškům podpořit váš kanál, a získat tak přístup k některým benefitům, které si můžete sami stanovit (např. vaše emotikony...).
  • Bitů – virtuální měna, kterou mohou tvoji fanoušci použít na fandění, například v chatu. Zobrazuje se jako animovaný emotikon bitových drahokamů.
  • Pouštění reklam – možnost pouštět na svém streamu reklamy. Samozřejmě je třeba mít už vybudovanou určitou fanouškovskou základnu.

Nezapomeňte, že dobrý herní streamer by neměl mít jen herní schopnosti a zručnost, ale měl by být i bavičem. Kromě jiného by měl být obdařený i trpělivostí. Na to, abyste svoji herní lásku přeměnili i na peníze, je třeba totiž čas.

Co je vlastně hlavní náplní této práce? Kromě samotného hraní můžete prostřednictvím videa radit jiným hráčům jak hrát – tzv. game coaching. Jinak řečeno, lidi učíte zvládat nějaký level nebo ukazujete různé tipy, triky či návody, na které jste při hraní přišli, případně vám je v komentářích poslali jiní hráči.

Z herních titulů, které přitahují pozornost hráčů z celého světa, jsou nejznámější například Minecraft, série GTA a nejnověji také nenápadná, ale o to zábavnější hra Hello Neighbour a všelijaké její novější klony. Jako příklad jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších slovenských herních streamerů je možné uvést Asimistera, jehož fanouškovská základna se počítá na statisíce a stále roste.

PC

Hraní her v online kasinu

Nemáte talent na bavení nebo vám chybí trpělivost? Potom je pro vás lepší spíše hraní her v online kasinu. Tady už nemusíte streamovat videa, podcastovat nebo sbírat předplatné a nahánět reklamy. Stačí mít chuť, trochu peněz a nebát se riskovat. Úspěch se při troše štěstí může dostavit. Výhry se přitom pohybují řádově i v milionech. Existují však i takoví hráči, kteří v kasinu nehrají pro peníze, ale čistě pro oddech a zábavu. Pochopitelně, i mezi online kasinovými hráči se najde hodně streamerů, kteří nabízejí návody, jak co nejlépe hrát, abyste byli úspěšní a měli větší šance na výhru.

Prodej svého herního know-how 

Poznáte to. Hrajete si a hrajete, až si po dlouhém období dřiny vyšperkujete svoji herní postavu do záviděníhodných rozměrů. Nebo nabudete takové zkušenosti z hraní konkrétní hry, které ocení i ostatní hráči. V tom případě máte na herních fórech šanci najít člověka, který vaši postavu odkoupí, nebo zaplatí za nějaký skill či návod na hru. Příkladem jsou například hry World of Warcraft nebo Battleknight. Avšak chce to čas.

Hraní tutorialů

Odpověď na otázku – jak vydělat peníze hrou? – dává i hraní tutorialů. Tento způsob vydělávání si hraním však vyžaduje nainstalování aplikace – Make Money. V ní si potom stáhnete hru z nabídky a můžete začít hrát. Když například ve hře Rise of Kingdoms (budovatelská strategie) projdete celým tutorialem, tak dostanete odměnu. A když si vybudujete město úrovně 10, dostanete ještě větší odměnu. Her v nabídce aplikace je samozřejmě víc. Stačí si jen vybrat a mít chuť na hraní.

E-sporty

V poslední době se mezi hráči stává stále víc populární E-sport. Nejlepší na tom je, že tady nejste limitovaní svými fyzickými vlohami nebo přednostmi. Profesionálním e-sportovcem se tak může stát úplně každý. Stačí jen zájem o hraní a trpělivost. Pochopitelně je třeba aspoň trochu vynikat v něčem nad ostatními hráči. Existuje množství různých turnajů v hraní počítačových her (například FIFA, Counter Strike, League of Legends...), kde se točí skutečně velmi velké peníze. Někteří borci dokonce vydělávají víc než skuteční sportovci, včetně těch nejslavnějších.

PC_2

Závěr

V dnešní internetové době je už možné skloubit radost z bezstarostného hraní na počítači s reálným podnikáním. Při troše trpělivosti a snaze tak můžete přijít k celkem slušné sumičce. Stačí si jen vybrat to, co vás baví, a pustit se do toho.

Bonipo doporučuje