Glamour styl i ve vašem obýváku za pár drobných

Glamour styl i ve vašem obýváku za pár drobných

Dojem přepychu a elegance vzbuzuje jistý typ materiálového provedení a jen v určitých odstínech. Nejvíc ho procítíte v těch interiérech, kde dominuje starožitný nábytek spolu s doplňky ve vysokém lesku. U textilních prvků je nutné, aby byly příjemné na dotyk, hustě řasené a udržované do zářivé krásy.

Dominantní prvek, ať už v obýváku, nebo v ložnici by měl být nadrozměrný (gauč ve tvaru U, obraz na stěně apod.). Nejvhodnějšími barvami jsou zlatá, stříbrná, měděná, sytě červená, královská modrá a fialová. Pokud v místnosti podnítíte přímo královskou nebo neoromantickou atmosféru, vězte, že vás obklopuje skutečný glamour styl. Ano, dá se „poskládatť“ i za pár Kč! Jak na to?


Co by v glamour obýváku nemělo chybět?

Jádrem každého obýváku je komfortní a vkusná sedací souprava. Velmi lukrativní modely, které v sobě spojují eleganci a výjimečnost, jsou kožené sety v anglickém designu značky Chesterfield. Pokud po ní hodně toužíte a nemůžete si dovolit kompletní sestavu 3 plus 2 plus 1 za běžnou cenu od 37 000 až 50 000 Kč, poohlédněte se po levnějších alternativách.


Pohovka je základ

I tyto prestižní značky nabízejí pohodlné rohové pohovky za výprodrjní cenu do 12 000 Kč. Musíte počítat s luxusním akcentem na vysokokvalitním čalouněném modelu, ale v provedení z umělé kůže. Jako králům se vám na ní bude sedět díky hrubě polstrovaným sedadlům a různě zakřiveným opěrkám, které jsou většinou vyvýšené.

Pokud se vám podaří koupit si takový prestižní model, tím jste glamour styl podtrhli jedním tahem. Proto si všechno ostatní můžete do místnosti zakomponovat v jednoduchých, minimalistických liniích.

Potřebujete šetřit?

Možná potřebujete šetřit nejen penězi, ale i místem a v takovémto případě se vhodným modelem jeví příruční skleněná konzole nebo set stolků přibližně za  2500 Kč. Dejte si záležet, aby splňovaly požadavek lesklého chromu a matného povrchu skla. Díky příručním modelům si jednotlivé „kostky“ můžete různě uspořádat.

Tím poskládáte zajímavé tvary a snad dosáhnete i více úložného prostoru. V prostoru umožníte zaskvět se do krásy i komodě v provance provedení za 5 700 až 6 500 Kč. Spojuje prvky retro a venkovského stylu, které mají také blízko k glamour efektu.


Teplo krbu

Prý by žádnému obýváku v glamour stylu nemělo chybět hřejivé teplo a světlo krbu. Také jsou doporučeným doplňkem křišťálové lustry, ale při už dominantní sedací soupravě sáhněte raději po křišťáľových stropních svítidlech do 1500 Kč. Příjemné a levnější světlo vytváří i set vonných svící na komodě nebo doplňkové svítidlo s bledě růžovým textilním stínítkem. Večer si tak vykouzlíte úžasnou romantiku, a to do 1800 Kč.


Bonipo doporučuje