Seznam článků

I z malé výplaty se dá šetřit. Tady je návod, jak na to

Možná se vám zdá, že ušetřit z malé výplaty se v těchto těžkých časech koronakrize a hospodářské recese nedá. Všichni přece dobře víme, jak to je u nás s tabulkovými platy učitelů nebo policistů. Naštěstí je to pouze zdání. I z malé výplaty se dá ušetřit, jen je třeba vědět, jak na to. V článku si řekneme pár nejužitečnějších tipů.
Celý článek

Za málo peněz hodně muziky i na svatbě

Každý si chce svůj den D pamatovat jako ten nejkrásnější. Svatební páry však musí řešit i méně příjemné povinnosti, které jsou s ním spojené. Patří k nim neodmyslitelně rozpočet. Jak ušetřit na svatbě? Tato otázka víří v hlavě nejednomu páru. Chcete, aby byl váš den pro vás znamenitý nebo aby vypadal nejlépe na sociálních sítích? Na začátku je třeba si stanovit priority, aby se na váš den hned jen tak nezapomnělo. Ušetřit se dá na položkách, které sice hodně stojí, ale nikdo si je později nebude pamatovat. Jak na to, přečtěte si v tomto malém svatebním manuálu.
Celý článek

Jak ušetřit při stavbě rodinného domu

Stavba domu může být nejkrásnějším obdobím v životě. Nebo skutečnou noční můrou. Každopádně jde o největší investici pro běžného člověka. Desetitisíce platíte za materiál, odborníkům i dělníkům. Spořivý člověk hned začne přemýšlet, kde se dá ušetřit. Je přece rozdíl, jestli splácíte hypotéku 2 500 000 Kč nebo 3 500 000 €. Přečtěte si, jak šetřit s rozumem. Teda jak bydlet s radostí za rozumnou cenu bez toho, aby váš dům měl jen 10 m2.
Celý článek

8 tipů pro studenty, jak ušetřit a nejíst jen suché rohlíky

Říká se, že studentská léta jsou to nejkrásnější období v životě. Ne všichni studenti s tím ale souhlasí. Stravovat se a společensky žít na vlastní pěst a náklady je častokrát noční můrou. S našimi 8 tipy se naučíte hospodařit s penězi tak, abyste ušetřili a zároveň se nemuseli cpát jen levnými potravinami.
Celý článek

12 tipů jak ušetřit v domácnosti

Každým měsícem se zvyšují ceny za vše okolo nás. Obchodní řetězce zdražují. Ceny za služby plíživě rostou. Automatickým chováním si mnohdy neuvědomujeme, že i my sami zbytečně utrácíme za něco, za co nemusíme. Přinášíme vám několik vyzkoušených tipů zákazníky, jak ušetřit v domácnosti.
Celý článek

Jak ušetřit za vodu

Jak se již několikrát ukázalo, voda patří k nejcennějším komoditám. Vzpomínáte si na film Vodní svět, kde hrdina bojoval o své vodní území?  A kde voda jako taková byla něco, proč se bojovalo více, než o život. Není to až takové sci-fi, jak by se mohlo zdát. Ne pouze obecně, v krajině, na zahradě. Ale zodpovědné je také šetřit pitnou vodou v domácnosti. Tady nejde pouze o ekologické chování, ale ušetřením vody šetříte také vaši peněženku.
Celý článek

Jak ušetřit peníze

Pokud jste se zamysleli nad tím, dá se vůbec ušetřit. Ano, dá. Pamatujte však na skutečnost, že pokud chcete ušetřit a zbytečně neutrácet své peníze, musíte jim dobře rozumět. Musíte znát veškeré cesty a cestičky, kudy se peníze kutálí z vašeho rozpočtu pryč.

A je takové praxí prověřené pravidlo, že kolik vyděláte, tolik také utratíte a je jedno, jestli se bavíme o tisících nebo deseti či statisících. Utrácet je jednoduché a každý to rád dělá.

Celý článek

Jak ušetřit na jídle

Bezpochyby největší položkou na výdaje domácnosti, kromě bydlení, jsou nákupy potravin.

Proto vám snad přijde k chuti pár rad, jak na jídle ušetřit. Ano, dá se přejít na „rohlíkovou dietu“ a ušetřit tak nejvíce. Tohle opravdu nemyslíme. Bavíme se tady o šetření peněz za nákup potravin, ale při zachování kvalitního a vyváženého a zdraví prospěšného stravování. Jak se říká, nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Celý článek