Dost bylo manuální práce. Takto začnete vydělávat na internetu

Dost bylo manuální práce. Takto začnete vydělávat na internetu
Internet přinesl do našich životů různé možnosti jak si vydělat a dát manuální práci sbohem. Pro mnohé lidi je dokonce práce s využitím internetu jedinou pracovní náplní. Je přitom jisté, že tento trend bude rok od roku stoupat. Jak to pro sebe co nejlépe využít? Jak se dá na internetu vydělat? Povíme si o tom v našem článku.

Online kurz/doučování

Na úvod něco pro vzdělané nebo pro ty, kteří v něčem vynikají a chtějí se o svoje vědomosti s někým podělit. Na online doučování se dá totiž celkem slušně vydělat. Můžete si takto přivydělat při práci, ale v případě, že už máte stálou klientelu, dokážete se s online doučováním uživit i v rámci hlavního pracovního poměru. Co je k tomu třeba? Na začátku úplně postačí stabilní připojení na internet, Skype nebo Google Hangouts.

Nemusíte doučovat pouze školní předměty. Můžete se také podělit se svými znalostmi či zkušenostmi, jako jsou například ruční práce nebo různé domácí opravy, případně třeba i jen s tím, jak uvařit chutnou romantickou večeři. Jedinou podmínkou je, abyste se předem dobře připravili a dané téma se snažili podat co nejpoutavěji. Samozřejmě, vaše vlastní webstránka s videi věnující se danému tématu je jen vítaným bonusem.


Virtuální asistent

V dnešní době práce z domu nabírá na atraktivitě. Dělat virtuálního asistenta je jednou z prvních možností takového výdělku. Je totiž mnoho manažerů nebo ředitelů společností, kteří na běžné provozní věci nemají čas. Tady přichází vaše chvíle využít vaše organizační schopnosti a práci manažerům usnadnit i na dálku. Můžete například přidávat obsah na webstránku, odpovídat na e-maily, vyplňovat různé tabulky nebo vytvářet a starat se o databázi klientů. Prostor pro vaši seberealizaci je v tomto směru skutečně velký.

praca_internet


Blogování

Pokud máte rádi psané slovo a láká vás si jím i trochu vydělat, psaní blogů je ten nejlepší začátek. Když váš blog dokáže zaujmout poutavým tématem nebo nějakým zajímavým nápadem, lidé se k vám budou vracet. Pro vás to znamená vyšší návštěvnost vaší webstránky a s tím spojenou možnost výdělku přes reklamy. Můžete tak začít například s affiliate marketingem, což znamená, že na své stránce můžete prodávat reklamní prostor. Výška výdělku se potom odvíjí od návštěvnosti. Čím vyšší návštěvnost, tím plnější kapsa. 

Možná vás trápí otázka – jak si založit blog? Po pravdě, není nic jednoduššího. Jednou z nejlepších možností je vydat se cestou platformy WordPress (je i zdarma) nebo Webnode, a předplatit si vhodný hosting, na kterém váš blog poběží.


Bonusový tip

I na tvorbě webstránek nebo blogů se dá slušně vydělat. Přestože obě zmíněné platformy WordPress i Webnode jsou poměrně jednoduché a zvládne je i úplný laik, ne každý je ochotný se tomu věnovat, případně na to nemá čas.


Dropshipping

Plánujete si založit e-shop, jen jste se ještě nerozhodli? Bojíte se případného neúspěchu? V tom případě je pro vás dropshipping jako stvořený. Je to vlastně tzv. online podnikání bez rizika. Neřešíte platby ani zboží. Jediné, co vás zajímá, je marketing a helpdesk. V některých případech však můžete přijít do styku s platbami od klientů a zboží potom objednáváte od dodavatele. Všechno záleží na dohodě a podmínkách, které si dohodnete s dodavateli.

 

Pár výhod a nevýhod dropshippingu

  • Zkoušení – možnost vyzkoušet si online prodej bez rizika.
  • Provize – není sice velká, ale získáte aspoň potřebné znalosti z online marketingu.
  • E-shop – ideální zastávka za vaším e-shopem. Když vám to nepůjde, nic se neděje.
  • Technická realizace – je zde hodně technických omezení.
  • Kvalita produktů – nemáte vliv na kvalitu zboží ani služeb, všechno jde totiž přes třetí stranu, ale aspoň nic neriskujete.

internet

Kreativní činnost

Pokud jste plní nápadů a chtěli byste je zpeněžit, i tady je cesta. Byla by přece škoda si je nechat jen pro sebe. Divili byste se, kolik lidí dokáže ocenit dobrý námět na knihu, článek nebo svůj blog. Dokonce za to i rádi zaplatí. S nápady se můžete podělit například na stránkách Innocentive.com. Dokáže tu vydělat třeba i jen poutavý slogan na reklamu nebo nápad na podnikání. Stačí se tam jen zaregistrovat a můžete začít radit za peníze.

Dobrým nápadem je také zaregistrovat se na stránkách jaspravim.sk a jaudelam.cz, kde je možné nabízet svoje služby. Portfolio možností je zde opravdu obrovské a myslí se na všechno – od psaní různých textů, článků, blogů, tvorbu webstránek, různých grafik, fotografování, překladů až po prodej svých vlastních výrobků.

V dnešní moderní době jste se už určitě setkali s pojmem digitální nomád nebo freelancer. Většinou jde o zkušeného programátora, šikovného textaře, designera nebo profesionálního fotografa. Všechno jsou to činnosti, díky kterým si můžete na internetu vydělat velké peníze. Můžete vydělat až tolik, že si můžete plnit svoje sny, cestovat, a zároveň si vydělávat tím, co vás opravdu baví. Existuje množství portálů, kde je možné prezentovat a prodávat výsledky této práce. Jedna z nejznámějších je například webstránka Fiverr.


Závěr

Internet změnil doslova svět. V současnosti je díky němu možné to, co předtím nikdy nebylo. Například v pohodlí domova si můžete vydělávat tím, co vás opravdu baví. Nebo můžete poznávat země po celém světě a předávat svoje cestovatelské zážitky. Záleží jen na vás a na vaší fantazii. Možnosti výdělku na internetu jsou totiž nevyčerpatelné a budou stále přibývat.

Bonipo doporučuje