8 tipů pro studenty, jak ušetřit a nejíst jen suché rohlíky

8 tipů pro studenty, jak ušetřit a nejíst jen suché rohlíky
Říká se, že studentská léta jsou to nejkrásnější období v životě. Ne všichni studenti s tím ale souhlasí. Stravovat se a společensky žít na vlastní pěst a náklady je častokrát noční můrou. S našimi 8 tipy se naučíte hospodařit s penězi tak, abyste ušetřili a zároveň se nemuseli cpát jen levnými potravinami.

Šetřete energiemi

Studium už není to, co bývalo. Stále častěji jsou na úspěšné zvládnutí školních zadání a zkoušek potřebné technologie, bez kterých to zkrátka nejde. MacBook Air si student koupí už jen zřídka, mnohem častěji se setkáte s tím, že si školní poznámky píše do předpotopního mobilu s popraskanou obrazovkou. Chcete si i vy koupit kvalitní notebook? Naučte se šetřit energiemi. 

Pokud jako student žijete sami, šetřete vodu, elektřinu i plyn. Rychle zjistíte, že svítit potmě, vařit a sprchovat se dá šetrně. Při umývání nádobí si napusťte teplou vodu do talíře a namáčejte si houbičku na nádobí do ní. 

Z ušetřených peněz si můžete koupit notebooky pro studenty, které různé obchody s technikou nabízejí za zvýhodněnou cenu. Tato zařízení navíc obsahují všechno, co student ke studiu potřebuje. 


Používejte portály, které vám za nákup vrací peníze

Na Slovensku existuje několik portálů, které vám za nákup vracejí část peněz na účet. V nabídce těchto portálů najdete všechny vaše oblíbené obchody. Na sortiment se také uplatňují slevy. Nejenže tak ušetříte za zlevněný sortiment, ještě i zpět získáte část z platby. 

Sledujte online katalogy slev

Digitální katalogy slev mají ve své nabídce obchodní řetězce jako:

  • Billa
  • Jednota
  • Lidl
  • Kaufland
  • Tesco

Ušetřit můžete desítky eur. Používáním online letáku navíc šetříte životní prostředí. Katalog máte vždy po ruce ve svém smartphonu. Nabídka letáků se v časových intervalech mění. V zásadě však platí, že v nich najdete průřez vším, co ke spokojenému životu potřebujete. 

Využívejte ISIC na 100 %

Studentská karta ISIC má všestranné využití, hodně studentů však plný rozsah jejích výhod nezná nebo neví, kde ho hledat. Odpovědí je oficiální aplikace ISIC nebo leták slev, který si žádejte od své školy, která vám studentský průkaz vyřídila. 

V ISICu najdete slevy do:

  • restaurací
  • knihkupectví
  • na oblečení
  • na kosmetiku

ISIC můžete využít i v zahraničí, především v rozvinutých západoevropských státech má ISIC široké uplatnění a ušetříte s ním doslova desítky eur. 


Cestujte šetrně

Jako student máte nárok na zlevněnou vlakovou přepravu. Potřebovat k tomu budete studentský průkaz ISIC, kterým se prokážete vlakové kontrole. Díky ISICu si můžete na webu železniční společnosti zakoupit studentský lístek se slevou. Na cestování ve městě používejte tramvajenku, koupit si ji můžete až na dobu jednoho roku, čímž si ušetříte starosti i peníze. 

city

Šetřete díky zlevněným nabídkám

Portály jako SlevaDne nebo Slevomat nabízejí pro studenty nekonečné moře možností, jak si zkrátit dlouhou chvíli nebo volný víkend za co nejméně peněz. Se staženou aplikací se můžete dokonce i najíst za zlomek původní ceny. Stačí si najít nabídku, koupit kupón a užívat si jeho výhody. Slevové portály znají odpověď na to, jak může student ušetřit. Kupte si dovolenou pro studenta za směšně nízkou sumu.

 

Student plán na Netflixu

Milujete seriály a nejraději byste je sledovali od rána do večera? Se student plánem na Netflixu je to realita. Platíte jen pár eur měsíčně, ale výhody si vychutnáváte každý den. Získejte přístup ke stovkám kvalitních seriálů světové produkce za příjemné studentské ceny. 

tv

Kde vydělávat? 

Pokud vás zajímá, jak může student ušetřit, měli byste si nejdříve položit otázku, z čeho chce vlastně šetřit. Protože student má jen málokdy stálý příjem, může se přihlásit na brigádu pro studenty. Pokud jde o kreativního a podnikavého člověka, může si případně založit živnost. Podnikání tak nikdy nebylo jednodušší. 


Student si může uplatnit slevu na dani a v případě přeplatku smí požádat o vrácení daně. Lepší příležitost se vám už nenaskytne, podnikat ve studentských letech je výjimečná příležitost. 


Stručné shrnutí

Věříme, že vám našich 8 tipů pomůže zorientovat se ve studentském životě a hospodařit s penězi tak, abyste ušetřili. Netvrdíme, že to bude vždy jednoduché. Mnohokrát si budete muset odepřít to, co chcete. V konečném důsledku však budete za naše rady vděční. Podaří se vám ušetřit až stovky eur měsíčně.

Bonipo doporučuje