7 způsobů, jak vydělat bez práce

7 způsobů, jak vydělat bez práce
Práce? Existují tisíce slov, která znějí méně depresivně. Proč práce, když nás za chvíli nahradí roboty? Přesně tak. Zapomeňte na klasické osmihodinovky. Naučte se vydělávat bez práce. Klasické přísloví „bez práce nejsou koláče“ v tomto případě neplatí. Za vydělané peníze si jich koupíte, kolik budete chtít.

1. Prodávejte

Chcete si užívat volný čas s rodinou nebo kamarády, ale místo toho musíte trčet v kanceláři? Použijte tato dvě slova. Dávám výpověď. Nejste přece odkázaní na to, abyste otročili na Ferrari někoho jiného. Raději si vydělejte na svoje vlastní. Můžete toho docílit i tím, že budete šikovně prodávat vaše staré věci. 

Na internetu je hromada stránek, které zprostředkovávají prodej. Můžete také navštívit jeden z bazarů. Několik z nich je i na Facebooku. Prodávat můžete cokoliv, o co je zájem. Například knihy, elektroniku, oblečení. 

2. Půjčujte

Pokud máte něco, po čem všichni touží, ale zároveň to nechcete prodat, půjčujte to. Portál Prenajmi.to ti umožňuje půjčovat věci bezpečně a se ziskem. Pro představu můžete půjčit počítačovou hru, film na kazetě, herní konzoli, lyže nebo kajak. Je to jen na vás. 

3. Pronajímejte

Vydělat můžete i z pronájmu nemovitosti. Zní to luxusně, ale nějakou tu nemovitost vlastní každý, dokonce i student. Pokud bydlíte na internátu nebo jste se odstěhovali ze svého starého bytu, klidně ho pronajměte. Pokud nemáte k dispozici celý byt, pronajmout můžete jen jednu místnost. Nejdříve si však ověřte, že s tím ostatní členové domácnosti souhlasí. Díky internetovým portálům dokážete do svého bytu přilákat nejen Slováky, ale lidi z celého světa. 

4. Obchodujte na burze

Riskantní způsob, jak si vydělat, je obchodování na burze. Na to, abyste ve světě dluhopisů a cenných papírů uspěli, potřebujete podnikavého ducha, přehled a spolehlivou intuici. Ani to vám však nemusí dopomoci k úspěchu. Do obchodování s cennými papíry by se měl pouštět jen ten, kdo svým schopnostem plně důvěřuje a je připravený přijmout neúspěch. 

burza

Obchodování na burze má však i svoje výhody, pro které jsme ho uvedli do tohoto seznamu. Prakticky při něm nemusíte vynakládat žádné úsilí. Trh se sám postará o to, kolik vyděláte. 

5. Řiďte auto

Pro lidi, kteří vidí jízdu v autě jako svoje hobby, je práce taxikáře splněným snem. Dnes je situace mírně odlišná, než jaká byla před pár lety, ale základní princip zůstává nezměněný. Jezdíte v autě, vozíte lidi, pizzu nebo zásilky a dostáváte penízky na účet. Hezké, že? Když vás baví jízda nočním městem, potom se můžete zaměstnat jako letištní taxikář. Dovážet lidi můžete až z Vídně. Ceny za noční jízdu jsou značně vyšší než během dne, takže si pěkně namastíte kapsy.

6. Prodávejte fotografie

Obrázkové fotobanky, ze kterých reklamní agentury čerpají grafický materiál, nabízejí za exkluzívní kousky zajímavé sumy. Pokud je fotografie vaší vášní a foťák máte vždy po ruce, možná jste právě narazili na cestu, jak si vydělat. Nabídněte vaše záběry fotobance a těšte se na pasívní příjem. Vždy, když si někdo vaši fotografii koupí, vám na účet cinkne pár eur. 

peniaze


Fotky můžete nabídnout fotobankám:


7. Obchodujte s jídlem

Baví vás vařit a péct, nebo snad chodíte na ryby nebo chováte drůbež? Vaše lahůdky můžete nabídnout obchodním řetězcům. Nejlépe uděláte, když oslovíte menší lokální prodejny, stoupne tak vaše šance na úspěch. Pokud nabízíte kvalitu, nemáte se čeho bát. Dříve či později se na vás někdo obrátí. Zdravé potraviny z domácí produkce jsou momentálně velmi žádané. I toto je jeden ze způsobů, jak vydělat bez práce. 

Shrnutí

Trh nabízí nekonečné moře možností, jak vydělat, a zároveň se při tom nepředřít. Věříme, že si ze sedmi tipů jeden vyberete nebo že vás aspoň jeden inspiruje. Čest práci!

Bonipo doporučuje