12 tipů, jak vydělat na mateřské dovolené

12 tipů, jak vydělat na mateřské dovolené
Při slově dovolená ve spojení s mateřská se pravděpodobně nejeden rodič ironicky pousměje. Každý, kdo však už na mateřské byl, nebo právě je, nám dá za pravdu, že každá koruna navíc padne vhod. Přemýšlíte, jak přispět do rodinné kasy a přitom nezanedbat péči o vaše ratolesti? Jste na správné adrese! Máme pro vás 12 tipů, jak vydělat na mateřské dovolené.

1.Dotazníky

Práce z pohodlí domova, která vám denně zabere jen pár minut. Z bídy vás to nevytáhne, ale koruna navíc potěší. Existuje hned několik českých portálů na vyplnění dotazníků. Například Talk online panel či iVýzkumy.cz.

2.Blog

Založte si blog. Například o mateřství. Nebo o vaření pro děti. Jakékoliv téma, které vám je blízké, je vhodné na založení blogu. Poradíte tak jiným maminkám nebo otcům. Zároveň to bude pro vás menší únik z reality do vlastního světa.

3.Influencing

Buďte influencer. Téma, které blízce souvisí s blogováním. Ke svému blogu si jednoduše založte sociální sítě, postujte o blogu a ostatní už přijde samo. Když bude váš obsah kvalitní, raz-dva přijdou první spolupráce. A ačkoliv toto slovo nemají lidé rádi, stanete se influencerem.

4.Copywriting

Pokud vás bude blogování skutečně naplňovat, můžete psát články i pro jiné. Pod copywriting patří i textování e-shopových produktů nebo psaní popisů k postům na sociální sítě. Pokud máte rádi strohé, ale věcné články, možná bude pro vás vhodné PR. Začít můžete na jaudelam.cz

materska_pero

5.Ruční práce

Objevte v sobě kreativní stránku. Možná vám to nakonec půjde tak od ruky, že svoje díla budete moci prodávat. Pokud se necítíte na založení vlastního e-shopu, svoje výrobky můžete prodávat přes sashe.sk. Na zaregistrování vašeho obchodu však budete potřebovat živnost.

6.Hlídání dětí

Čas, který trávíte doma, můžete využít i na babysitting jiných detiček. Navíc je to 2v1. Nejenže vám to vydělá penízky, vaše děťátko bude mít doma parťáka. Děti se zabaví i samy a vám tak zůstane čas i na ten blog či ruční práce. 

7.Hlídání zvířátek

Pokud nejste alergik a vaše rodinka má kladný vztah ke zvířátkům, nevidím, kde je problém. Můžete hlídat někomu psíka, kočičku nebo křečka, zatímco je na dovolené. Zatímco vám zvířátko dělá radost, ještě i vyděláváte.

8.Katalogový prodej

Staňte se Avon Lady nebo prodávejte Oriflame. Kromě těchto značek je spousta dalších na výběr. Prodáváte z pohodlí domova. Většinou to funguje na principu provize a není potřebný žádný registrační poplatek.

9.Doučování

Vynikáte v matematice? Nebo v angličtině? Ať už je to cokoliv, doučujte. Například i klavír. Nemusíte ani nikam chodit. Žáci mohou chodit přímo k vám, když vaše dítě spinká.

10.Mystery shopping

Předstírejte, že jste kupující, a vydělávejte. Společnosti obvykle najmou falešné kupující, kteří navštíví jejich obchod. Takto dostanou feedback na kvalitu jejich služeb, prodejen a zaměstnanců. Není to nic náročného. 

shopping

11.Prodej dětských věcí

Vaše dítka už vyrostla z oblečení a jen se vám to hromadí ve skříni? Většina věciček po novorozencích zůstane nevyužitá nebo ve výborném stavu. Ne každý má na nové oblečení pro miminko. Zkuste jim proto prodat to svoje. 

12.Cashback

Zaregistrujte se na portálech, jako je například Tipli.cz, a dostávejte zpět peníze z každého online nákupu. Nakupovat online budete tak či tak. Proč potom nevytěžit z toho maximum? Navíc získáte peníze i za zaregistrování a doporučení přátelům.


Nápadů, jak vydělat peníze na mateřské dovolené, je mnoho. Ačkoliv nejde o žádné tisíce, aspoň si přivyděláte. Navíc svůj čas přetavíte do něčeho smysluplného. Určitě vám padne vhod, když na chvíli „vypadnete“ ze světa plenek.

Bonipo doporučuje